LC ZRINJEVAC ODRŽAO HUMANITARNI KONCERT U PREPORODNOJ DVORANI HAZU

LionsHR Adminis... 29 studenog, 2015 - 17:02

LC ZRINJEVAC ODRŽAO HUMANITARNI KONCERT U PREPORODNOJ DVORANI HAZU

U prepunoj dvorani HAZU LC Zrinjevac je 17.studenog održao koncert pod nazivom „Luso Latino glazbena čarolija“, kojim je započeta humanitarna akcija koja će trajati do 30. studenog, a čiji je prihod namijenjen Hrvatskom savezu slijepih za projekt „Iste riječi slova različita“ i za stipendiranje jednog slabovidnog studenta. U prekrasnom ozračju Preporodne dvorane publika je uživala u interpretaciji fada neponovljive Jelene Radan, virtuoznom muziciranju latino zvuka Tria Kuzme Prižmića te plesnim koracima mladog plesnog para Plesne škole Zagreb by Nicolas.Tijekom glazbene izvedbe publici su prikazani filmovi o Portugalu i Španjolskoj, a imali su priliku čuti i recital sastavljen od dva soneta portugalskog pjesnika Luisa de Camoesa, koji je prepjevala i izvela Meri Grubić Videc. Moderator cijelog progrma bila je Sonja Šarunić.

Predsjednica LC Zrinjevac, Vesna Boinović-Grubić, pozdravila je sve nazočne goste, lionse i lions dužnosnike: Guvernera Distrikta 123 Dražen Melčić, 1. Viceguvernera Gorana Šarića, Past Distrikt guvernera Lahorku Vlahek Domac, te posebno kumu kluba LC Zrinjevac Božicu Barišić.

Toplim riječima na organiziranju ove akcije zahvalio se g-din Vojin Perić, predsjednik Hrvatskog saveza sliepih.

Koncert su svojom  nazočnošću uveličali njegova ekselencija vreleposlanik Portugalske republike Júlio Vilela i zamjenica šefa misije veleposlanika Kraljevine Španjolske gospođa Maria Elena Bravo Taberné.

Nakon koncerta druženje je nastavljeno uz prigodni domijenak. Članice LC Zrinjevac posebno je razveselia nazočnost mnogobrojne publike i  sestara iz LC Grič i LC Kontesa Nera, koje su svojom dolaskom također doprinijele uspjehu ove akcije.

Članice LC Zrinjevac zahvaljuju sponzorima i svim sudiocima ove umjetničke čarolije.