LC „Zrinjevac“ i Hrvatski savez dijabetičkih udruga obilježili desetu godinu borbe protiv dijabetesa

LionsHR Adminis... 12 studenog, 2017 - 20:48

U subotu, 11. studenog članice LC „Zrinjevac“ su se pridružile Hrvatskom savezu dijabetičkih udruga u obilježavanju svjetskog dana šećerne bolesti koji se ove godine obilježava deseti put. Na glavnom zagrebačkom trgu građani su mogli izmjeriti šećer u krvi i krvni tlak, a točno u podne u zrak su pušteni baloni kao simbolični znak borbe protiv ove bolesti.Subotnja manifestacija bila je ujedno i uvod za nastavak suradnje LC „Zrinjevac“ i Hrvatskog saveza dijabetičkih udruga, koja će se nastaviti održavanjem humanitarnog koncerta u organizaciji LC „Zrinjevac“ u utorak 14. studenog 2017. u Preporodnoj dvorani HAZU pod nazivom „Glazbom protiv dijabetesa“. Sav prihod ostvaren na ovom koncertu na kojem će publika uživati u izvedbi naše dive Radojke Šverko uz pratnju prof. Vladimira Babina, namijenjen je upravo Hrvatskom savezu dijabetičkih udruga kao potpora daljnjoj borbi protiv šećerne bolesti.