LC Zadar: ZA VESELJE MALIH PACIJENATA

Slika korisnika Sanjin Stošić
Sanjin Stošić 25 rujna, 2023 - 11:54
ZA VESELJE MALIH PACIJENATA

Zadarski su Lionsi u novu lions godinu krenuli s humanitarnom akcijom u čijoj su žiži mali pacijenti na Odjelu pedijatrije Opće bolnice. Prihvatili su prijedlog poznate zadarske umjetnice Silvijane Dražović i zajednički, uz veliku potporu uprave i osoblja hotela A´Mare, u prostoru tog hotela organizirali izložbu njenih slika uz poziv svojim prijateljima i sugrađanima da dođu i doniraju za nabavku raznih potrepština dobrodošlih najmanjima prisiljenim boraviti u bolnici.

Izložba je otvorena u subotu, 23. rujna uz veliki odaziv posjetitelja, a atmosfera je bila sjajna, s puno emocija i veselja. Okupili su se poklonici rada i prijatelji umjetnice, Lionsi i njihovi prijatelji, brojni djelatnici Odjela za pedijatriju te građani koji su svojim donacijama htjeli pomoći što uspješnijem cilju akcije. Trajat će još dva mjeseca te svi koji to žele mogu uplatiti donacije na poseban račun što ga je za tu namjenu otvorio Lions klub Zadar a prikupljenim sredstvima nabavit će se ono što je, uz medicinsku skrb, djeci koja dospiju na odjel pedijatrije potrebno, a može im uljepšati i učiniti ugodnijim boravak u bolnici, poput pidžama i ogrtača, papuča i igračaka.

Posjetitelje izložbe pozdravili su voditelj hotela A´Mare Bruno Radić, predsjednik Lions kluba Zadar Tomislav Peričić, voditelj Odjela za pedijatriju Tomislav Ledenko i, dakako, autorica Silvijana Dražović koja je istaknula da su se svi zajedno okupili punog srca kako bi djeci pružili veselje. Zanimljivo je, kako su se gosti hotela, članovi Lipa čapter Harley Davidson iz Slovenije među kojima su bili i članovi Lions kluba Kobarid Soča, čim su shvatili o čemu se radi, međusobno organizirali i priložili svoju donaciju za ovu uistinu lijepu i plemenitu humanitarnu akciju. Pri tom ih je, kao i sve ostale koji su donirali svoje vrijeme i sredstva, vodila ona poznata – dobro je činiti dobro!