LC Zadar poziva na tradicionalni Lions bal u Arsenalu

LionsHR Adminis... 14 prosinca, 2015 - 22:24

Zadar, 6. listopada 2015.

LC Zadar poziva na tradicionalni Lions bal u Arsenalu

Lions club Zadar i ove godine priređuje tradicionalni humanitarni Božićni bal koji će se održati 12. prosinca 2015. u Arsenalu s početkom u 20 h. Prihod tradicionalno ide u humanitarne svrhe.

Ove godine namijenili smo ga Udruzi Cukrići Zadar koja okuplja 46 članova, od kojih 17  djece oboljele od dijabetesa i njihove roditelje. Nabavit ćemo im kontinuirane mjerače šećera koji mogu značajno utjecati na kvalitetu njihovog života.

Dijabetes pogađa sve manju djecu, a život s tom bolešću nije nimalo  jednostavan. Djeca se svakodnevno bockaju 20-ak puta kako bi im se izmjerio šećer ili kako bi primili terapiju inzulinom.

Osim što je bockanje bolno za tako malu djecu njihovi šećeri variraju pa često ulaze u hipoglikemije i hiperglikemije. Dobra kontrola dijabetesa, posebno kod djece, ovisi o broju dnevnih mjerenja šećera u krvi na temelju čega se određuje terapija inzulinom.

Na tržištu postoje kontinuirani mjerači šećera uz pomoć senzora koji je apliciran na nadlakticu ruke. Takav senzor mjeri šećer svake minute tijekom 24 sata te bez bockanja, samo skeniranjem nadlaktice daje informaciju o trenutnoj razini šećera, ali  i o trendu rasta, odnosno, pada te razine.

To su vrlo korisne informacije za sve one koji vodu brigu o oboljelom i mogu spriječiti hipoglikemiju i hiperglikemiju.  Što je manji broj hipoglikemija i hiperglikemija u danu, to je manja vjerojatnost da će oboljeli imati komplikacije u daljnjem tijeku života. Kontinuirani mjerači šećera u krvi nisu uopće na HZZO listi te ih roditelji nabavljaju o svom trošku.

Želja nam je da svako dijete oboljelo od dijabetesa dobije takav jedan uređaj i određeni broj senzora. Ne možemo pomoći svoj djeci, ali možemo malim Zadranima iz Udruge Cukrići.

Prihodima s bala nabavit ćemo Start pakete  (FreeStyle Libre) kontinuiranih mjerača šećera u kojima se nalazi čitač i 2 senzora,  dovoljni za mjesec dana korištenja, te određeni broj dodatnih senzora.

Donacijom takvih uređaja  omogućit ćemo djeci s dijabetesom  kvalitetan život kakav imaju  i njihovi zdravi vršnjaci.

Pozivamo Vas da našu akciju pomognete dolaskom na bal, donacijom lutrijskog zgoditka ili uplatom na račun OTP banke, IBAN:HR4724070001100075528, OIB:  02709938359.

Ulaznica za bal po cijeni od 250,00 kn uključuje bogatu večeru, lutriju i dobru zabavu uz nastup Rockatansky banda.

Očekujući i Vašu pomoć ovom plemenitom cilju, od srca zahvaljujemo uz lajonistički pozdrav – Služimo!

Predsjednica LC Zadar

Anica Košta