LC Zadar poziva na BOŽIĆNI BAL-14.12.

LionsHR Adminis... 15 prosinca, 2012 - 08:47

Dragi prijatelji,

Pozivamo na naš tradicionalni humanitarni BOŽIĆNI BAL koji će se održati 14. prosinca 2012. u zadarskom Arsenalu, s početkom u 20 sati.

Prihod s bala ovog smo puta namijenili uređenju KONCERTNE DVORANE u KNEŽEVOJ PALAČI čime pokrećemo akciju: TREBAMO I ŽELIMO KONCERTNU DVORANU.

Kneževa palača, desetljećima zadarska kuća kulture, razorena je četničkim granatama početkom listopada 1991. Uništena je i Koncertna dvorana, srce i duša tog zdanja – nekad najreprezentativniji prostor u Zadru, dom Glazbene škole, zbora Zoranić, Baletnog studija, Gradske knjižnice, Gradske glazbe… prelijepi prostor urezan u svijest mnogih generacija Zadrana. Grad od tada nema primjerenu dvoranu za održavanje svečanih priredbi, prvenstveno koncertnih. Palača je statički i građevinski sanirana, ali je unutrašnjost i dalje neuređena. Koncertna dvorana se, kao izdvojeni dio objekta, može samostalno faksimilski obnoviti i vratiti radost u srca Zadrana koji će u njoj nastaviti ili tek počinjati spoznavati ljepotu glazbe i umjetnosti.

Pridružite nam se u akciji TREBAMO I ŽELIMO KONCERTNU DVORANU. Doprinos možete dati prilogom za lutriju, uplatom donacije na račun : OTP banka broj 2407000-1100075528 - za Koncertnu dvoranu ili dolaskom na naš bal. Ulaznica od  250,00 kn uključuje bogatu večeru, lutriju i dobru zabavu uz grupu Calypso.

Akciju je prigrlio i obećao pratiti poznati Zadranin, naš ugledni dirigent IVAN REPUŠIĆ, a prvu donaciju već je dao i proslavljeni maestro VLADIMIR KRANJČEVIĆ.

Podržali su nas i poznati sportaši, reprezentativci – LUKA MODRIĆ i DANIJEL SUBAŠIĆ, MARKO POPOVIĆ i ROK STIPČEVIĆ. Darovali su i potpisali svoje dresove koji će biti ponuđeni na aukciji na balu. Bit će to inicijalna sredstva za početak  uređenja Koncertne dvorane koja je kao dio Kneževe palače desetljećima oplemenjivala kulturni život  Zadra i svih njegovih građana.

Budite i Vi dio ove lijepe akcije!

Zainteresirani za dolazak na bal mogu se javiti predsjednici ili tajnici LC Zadar:

Nina Kozulić 098 893447  (ninakozulic@net.hr)

Gordana Veršić  098 429569 (gordana.versic@gmail.com)