LC Zadar - Pomoć Udruzi za autizam

Slika korisnika Tomislav Košta
Tomislav Košta 10 prosinca, 2023 - 09:29

Lions klub Zadar je vrlo uspješno okončao još jednu akciju. Na svom tradicionalnom Humanitarnom božićnom balu prikupio je sredstva kojima će zadarskoj Udruzi za autizam pomoći u opremanju prostora u kojemu svakodnevno borave njihovi brojni štićenici. Pridružili si im se, kao i uvijek, njihovi prijatelji sve ljudi dobre volje, koji su već kupovinom ulaznica pomogli akciju. S veseljem su dočekani i prijatelji Lionsi iz Šibenika, a svi zajedno su se dobro zabavili uz glazbu i ples, vrlo ugodan ambijent i odličnu spizu restorana Kornat.

Sredstva su se prikupila i prodajom lutrijskih listića a za vrlo bogat lutrijski fond zaslužni su mnogobrojni donatori, kako tvrtke i ugostitelji, tako obrtnici i pojedinci.

Na aukciji su se nudila djela Zorana Debelića, Branimira Šalova Matadija i pok. Borisa Guine, dar njegove supruge Marije Višić Guina, inače, dugogodišnje članice Lionsa te dizajnerska torbica Ivane Bičanić. Po jedno djelo kupili su Grad Zadar i Zadarska županija, pokazujući tako socijalnu osjetljivost i brigu za potrebite, podupirujući ujedno i rad Kluba. Na balu su bili i predstavnici Udruge za autizam. Predsjednica Udruge Ana Šare zahvalila je Lionsima na lijepoj akciji i predsjedniku Lions kluba Zadar Tomislavu Peričiću uručila zahvalnicu posebnu i po tome što su u njenoj izradi sudjelovali štićenici Udruge.

Bila je to jedna u nizu ovogodišnjih humanitarnih aktivnosti zadarskog Lions kluba. Sve su bile usmjerene prema onima koji trebaju potporu i pomoć, kao i svih prethodnih 25 godina koliko Klub djeluje u Zadru. S takvim aktivnostima zadarski Lionsi nastavljaju već uskoro i pripremaju se za proslavu 25-godišnjice u ožujku u vrijeme održavanja sjednice Kabineta u Zadru.