LC ZADAR - pacijentima Psihijatrijske bolnice Ugljan darovali infuzomat

LionsHR Adminis... 18 prosinca, 2018 - 21:33

Djelatnicima Psihijatrijske bolnice Ugljan u ponedjeljak je, 17. prosinca, Lions klub Zadar predao lijepi božićni dar – infuzomat, odnosno, uređaj za preciznu intravensku primjenu lijekova. Riječ je o svojevrsnoj pumpi koja kompjutorski regulira intravensku primjenu lijeka i pri tom signalizira u slučaju bilo kakve nepravilnosti. Uređaj je vrijedan  više od 13.000 kn, nužno je potreban pacijentima Psihijatrijske bolnice na Ugljanu, a ustanova nije imala izvora sredstava iz kojih bi ga mogla namaknuti.

Ravnatelju bolnice, doc.dr.sc. Mladenu Mavaru i voditelju Odjela za demenciju, psihijatriju starije životne dobi i palijativnu skrb duševnih bolesnika mr.sc. Vitomiru Višiću, infuzomat je na maloj svečanosti uručio aktualni predsjednik Lions kluba Zadar, Sanjin Stošić. Nekoliko članova Lions kluba istom je prigodom za pacijente bolnice donijelo raznovrsnu odjeću. I dr. Mavar i dr. Višić srdačno su zahvalili zadarskim Lionsima na vrijednoj donaciji te istakli da su ustanove poput njihove, često negdje „na rubu“ kad je riječ o promišljanju njihovih potreba u skrbi za pacijente. Pogrešno se misli, rekli su, kako se sve to plaća iz državnih i nekih drugih institucionalnih izvora sredstava.

Infuzomat je nabavljen svega deset dana nakon održavanja tradicionalnog Božićnog bala Lions kluba Zadar koji uvijek ima humanitarnu svrhu. Ove je godine održan u hotelu Bastion gdje se članovi kluba najčešće sastaju, a sredstva su se prikupljala namjenski, upravo za kupovinu tog, pacijentima dragocjenog uređaja. Uobičajeno dobru atmosferu začinjenu glazbom, plesom i bogatom lutrijom dodatno je, tako, uljepšala svijest o još jednoj humanitarnoj akciji. Uz zadarske Lionse i njihove prijatelje uspjehu bala i akcije doprinijeli su svojim dolaskom članice i članovi šibenskih klubova Luce i Šibenik te GST Željko Gucunski. Posebna zahvala ide i  sponzorima bez čijeg udjela bi akciju bilo teško ostvariti.

Ove godine su to bili: Sarag d.o.o., Paška sirana d.d., Cromaris d.d., Kali Tuna d.o.o., Vinarija Jokan–Imotski, Muzej antičkog stakla Zadar, Arheološki muzej Zadar, Hrvatsko narodno kazalište Zadar, Kazalište lutaka Zadar, Koncertni ured Zadar, Ljekovito bilje Jerkin, Nasadi d.o.o. Zadar,  restoran “Mammamia“, restoran “Pet bunara“, restoran “Skoblar“, frizerski salon “Marlena“, frizerski salon “Lucija“, frizerski salon “Suzy“, kozmetički salon “Tonka“, kozmetički salon „Zara“, kozmetički salon „Anai“, frizerski studio „Goga“, cvjećarnica “Natali“, obrt “Lotos, salon za tajlandsku masažu “Pear lof Siam“, Ekran d.o.o. Split, Farmacia, duo gitarista Luka & Romano i HDS-ZAMP i grupa njemačkih građana.