LC Zadar - okončali jednu i otvorili novu humanitarnu akciju

LionsHR Adminis... 24 veljače, 2016 - 08:29

LC Zadar - okončali jednu i otvorili novu humanitarnu akciu

Zadarski su Lionsi ovih dana okončali božićnu akciju i odmah otvorili novu, također tradicionalnu  – „Za ljepši Uskrs svima“.  Udruzi Cukrići uručili su, naime,  donaciju prikupljenu na svojoj humanitarnoj večeri. Danijeli Cvitanović, predsjednici i Ariani Ivanov, tajnici Udruge Cukrići, predsjednica Lions kluba Zadar, Anica Košta predala je uplatnicu s 8.000 kuna namijenjenih nabavci uređaja za kontinuirano mjerenje razine šećera u krvi. Tim će se sredstvima kupiti šest start paketa uređaja koji djeci oboljeloj od dijabetesa u velikoj mjeri olakšavaju život, oslobađajući ih brojnih svakodnevnih bockanja.

-        Uređaj daje podatke o razini šećera u krvi u svakoj minuti tijekom 24 sata i jako olakšava život i djetetu i roditeljima, upozoravajući kontinuirano na moguću opasnost od pada ili rasta šećera – kaže jedna od mama iz Udruge Cukrići koja u Zadru okuplja 26 djece oboljele od dijabetesa i njihove roditelje.

Uređaj nije na HZZO listi, a i broj trakica, u klasičnom mjerenju šećera, povezan s bockanjem, je ograničen. Članovi Lions kluba Zadar, stoga su jako zadovoljni što su taj uređaj uspjeli osigurati za šestero malih Zadrana oboljelih od dijabetesa.

I svojom narednom akcijom obradovat će ponajprije djecu. U  akciji koju organiziraju već godinama pod nazivom „Za ljepši Uskrs svima“, hranom i različitim kućanskim i higijenskim potrepštinama pomoći će 26 zadarskih obitelji koje žive od socijalne pomoći. U tim je obiteljima ukupno 77 djece kojima će donacija Lionsa uljepšati veliki blagdan. Bogati paketi u kojima je sve što je potrebno za uobičajenu proslavu Uskrsa, obiteljima s popisa gradskog Odjela za socijalnu skrb, bit će uručeni u srijedu, 23. ožujka. Tjedan dana ranije, u četvrtak, 17. ožujka, članovi Lions kluba Zadar i njihovi prijatelji, odigrat će utakmicu u malom nogometu, sad već tradicionalno, sa zadarskim novinarima.

Prilozima gledatelja te utakmice i drugim donacijama, osigurat će se  hrana i druge potrepštine za 26 obitelji kojima je pomoć najpotrebnija i, ono što je najvažnije,  donijeti radost Uskrsa brojnim malim Zadranima.