LC Zadar održao tradicionalni Božićni bal

LionsHR Adminis... 21 prosinca, 2012 - 08:52

Zadarski su Lionsi priredili svoj tradicionalni, humanitarni Božićni bal namjenjujući prihod s njega obnovi i uređenju koncertne dvorane u Kneževoj palači. Riječ je o nekad najreprezentativnijem prostoru u Zadru, dvorani u kojoj su nastupali svi zadarski glazbenici i brojna ugledna imena iz zemlje i inozemstva. Generacije Zadrana nakon 2. svjetskog rata uživale su u toj dvorani u ljepoti glazbe.

Dom mnogih ustanova i udruga iz kulture – Glazbene škole, Pjevačkog društva Zoranić, Baletnog studija, Gradske glazbe i Gradske knjižnice, Kneževa je palača uništena četničkim granata u listopadu 1991. godine. Proteklih godina statički je i građevinski sanirana, ali zbog nedostatka sredstava nisu obavljeni i unutarnji radovi. Na svom Božićnom balu članovi LC Zadar su započeli akciju koja bi ubrzala proces obnove prostora u tom hramu i spomeniku kulture. Dolaskom na bal, akciju su podržali njihovi brojni prijatelji i predstavnici gotovo svih ustanova kulture u Zadru, a iz Slovenije je stigla past guvernerica Lorena Hus sa suprugom. Pozdravila ih je tajnica zadarskog kluba Gordana Veršić, a Lionsima i svima koji podupiru akciju zahvalila Renata Peroš, ravnateljica Narodnog muzeja koji gospodari Kneževom palačom. Svoju potporu, pismom je potvrdio Ivan Repušić, jedan od najuglednijih hrvatskih dirigenata, a glazbenu dobrodošlicu svima poželjela poznata gitaristica Melita Ivković.

Božićno okupljanje zadarskih Lionsa i njihovih prijatelja proteklo je u odličnom raspoloženju, uz glazbu i ples. Uz lutrije, na aukciji su prodani potpisani dresovi zadarskih sportaša – reprezentativaca: Luke Modrića, Danijela Subašića, Marka Popovića i Roka Stipčevića. Sredstva su položena na račun – za koncertnu dvoranu i prikupljat će se i dalje, organiziranjem različitih akcija.

Davorka Mezić