LC Zadar - Božićna akcija za Dječji odjel Zadarske opće bolnice

LionsHR Adminis... 20 prosinca, 2020 - 19:18

Zadarski su Lionsi ove godine božićnu akciju usmjerili prema najmlađima, onima kojima je potrebno bolničko liječenje, a boravak nekog od roditelja uz njih im  u svakom pogledu pomaže. Odlučili su se za nabavku novih i obnovu nekih od postojećih ležajeva na Odjelu za pedijatriju zadarske Opće bolnice. Koriste ih roditelji koji na tom odjelu, nerijetko danonoćno, borave uz svoje mališane kako bi im pružili sigurnost i olakšali vrijeme što ga provode u bolničkom okruženju.

Prvi dio akcije je već realiziran – u krug bolnice sudopremljena dva nova trosjeda. Voditeljici Odjela za pedijatriju dr. med. Sanji Delin i glavnoj sestri na istom odjelu Mariji Ljubičić predali su ih predsjednik Lions kluba Zadar Nikša Milić i tajnik kluba Sanjin Stošić. Drugi dio donacije se sastoji od obnove i uređenja, odnosno tapeciranja ležajeva za istu namjenu u još sedam od deset soba dječjeg odjela. U bolnicu će pristizati dinamikom kojom radovi na njima budu dovršavani. Sredstva za cjelokupnu donaciju u iznosu od oko 15.000 kuna osigurali su članovi Lions kluba Zadar i njihovi prijatelji, među njima i zadarska tvrtka Bastion dizajn. Doprinos cijeloj akciji dala je i tvrtka Donat design koja tapecira ležajeve. Nakon svega na Odjelu pedijatrije ostaju još tri stara ležaja kojima je potrebna obnova pa se akcija nastavlja i u nju se svojim prilogom može uključiti tko god želi. U većini soba dječjeg odjela, međutim, novi ili obnovljeni ležajevi će već u blagdansko vrijeme ove teške godine, roditeljima nekih od bolesnih mališana omogućiti ugodniji i udobniji boravak s djecom u bolnici.  Sve će to i njima i osoblju na Odjelu, barem malo uljepšati svakodnevicu.

Jedna od tradicionalnih humanitarnih akcija zadarskih Lionsa je, poznato je, njihov Božićni bal čiji je prihod uvijek namijenjen pomaganju potrebitih i unaprjeđenju života u lokalnoj zajednici. Ove godine je takav bal, iz razumljivih razloga, bilo nemoguće organizirati ali božićna akcija Lions kluba Zadar ipak nije izostala. U posljednjih nekoliko mjeseci to je, inače, treća humanitarna akcija zadarskih Lionsa. Prethodne dvije su bile za Malu kuću u Zadru kojoj su donirane različite higijenske potrepštine te posteljina i deke.