LC Vukovar: Više od 500 sudionika na 3. Vukovarskom krosu

LionsHR Adminis... 27 rujna, 2018 - 22:06

U Park šumi Adica održan je 3. Vukovarski kros – Hrvatskoj na ponos. U petosatnom druženju više od petstotina  posjetitelja po lijepom i sunčanom vremenu odazvalo se na sportsko-rekreativno-humanitarnu akciju u organizaciji Lions kluba Vukovar, ALUMNI vukovarskog veleučilišta i Grada Vukovara, koji se odžava pod motom „Trčim i pomažem“.

Sudjelovale su osobe svih dobnih skupina ( vrtići, osnovne i srednje škole, studenti, rekreativci, aktivni sportaši) ali i svih psihofizičkih sposobnosti (djeca s posebnim potrebama, osobe s invaliditetom, slijepe osobe i osobe s mentalnom retardacijom). Natjecalo se u 21 disciplini, a najuspješnijima su uručena odličja. U popratnom programu u organizaciji Vukovarskih leptirića mogli su uživati najmlađi sudionici.

Projekt Lions kluba Vukovar koji promovira sport, natjecanje, druženje, boravak u prirodi, zdrav način života, a prikupljena su i novčana sredstva donacijom posjetitelja.  Cjelokupan prihod bit će uplaćena na račun Udruge Vukovarski leptirići, za potrebe rehabilitacije djece s posebnim potrebama.

Projekt je podržao gradonačelnik Grada Zagreba , gospodin Milan Bandić i gradonačelnik Grada Vukovara gospodin Ivan Penava koji se natjecao u kategoriji rekreativci te istaknuo - „Prije svega na ovaj način želim dati potporu Udruzi Vukovarski leptirići, a onda želimo promovirati zdravi način života, bavljenje sportom, rekreaciju, boravak u prirodi. Ovo je jedna pozitivna, jako dobra priča vukovarskih lionsa. Tu smo prvenstveno da pomognemo i nadam se da će akcija imati uspješan ishod“.

Prigodom otvaranja krosa, gospođa Marina Sekulić pročelnica Upravnog odjela za kulturu i turizam grada Vukovara nadodala je – „Ovo je zaista jedna hvale vrijedna manifestacija koju organizira Lions klub treću godinu za redom u prekrasnoj Adici. To je hvale vrijedna akcija kako za naše građane a prije svega što je humanitarnog karaktera. Po odazivu i djece i odraslih vidimo da je građani podržavaju i vjerujem da će prije svega biti lijepo druženje“.

Za sigurnost natjecanja, pored organizatora pobrinili su se i mnogobrojni volonteri te pripadnici Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanica Vinkovci, na čemu im se najiskrenije zahvaljujemo.

Kros je iznimno dobro medijski popraćen.

Foto album možete pogledati OVDJE.

Vaš LC Vukovar