LC Vukovar: Osmijeh se vratio u grad

LionsHR Adminis... 5 ožujka, 2018 - 22:13

Udruga braniteljica Vukovarsko-srijemske županije - Podružnica Vukovar, Grad Vukovar i Lions klub Vukovar i ove godine organizirali su četverodnevnu kulturno zabavu manifestaciju pod nazivom „Maskenbal u Vukovaru – Vratimo osmijeh u grad“.

U subotu, 10. veljače, održana je velika povorka maškara. U razigranoj povorci sudjelovali su građani svih dobnih skupina i svih psihofizičkih sposobnosti; od vrtićkih mališana, osnovnoškolaca, mladih iz srednjih škola i Veleučilišta, do članova svih udruga, kulturno-umjetničkih društava, sportskih klubova, ugostitelja, obrtnika i domova za stare i nemoćne.

Veseloj povorci maškara ključeve grada predala je zamjenica gradonačelnika Ivana Mujkić koja je pozvala sve građane neka izađu na ulice te se druže i zabave sljedeća četiri dana koliko traju poklade u Vukovaru.

Maškare su izvele prigodan program na Trgu Republike Hrvatske, a proglašene su i najbolje maske. U kategoriji pojedinaca prva je djevojčica Lena Dželalija, drugi mali klaun Andrej, a treća obitelj Roca.
U kategoriji skupina pobjednici su polaznici Dječjega vrtića Vukovar 1 iz Sotina, drugi su članovi KUD-a Seljačaka sloga iz Bogdanovaca, a treći su korisnici Doma za starije i nemoćne osobe Magnolija.

U nedjelju je održano natjecanje za najbolju palačinku. Najboljim natjecateljima uručene su prigodne nagrade.  Za veselu i raspjevanu atmosferu na središnjem gradskom trgu pred stotinjak naših sugrađana pobrinuli su se Ukrajinsko kulturno pjevačko društvo "Ivan Franko" iz Vukovara i KUD "Seljačka Sloga" iz Bogdanovaca.

Ponedjeljak je bio dan za izbor najbolje krofne/fritule i nastup najmlađih vukovaraca. Dječiji  pjevački zbor „Vukovarski golubići“ pod vodstvo voditeljice zbora gospođe Dubravke Lemac, svojim prigodnim pjesmama zabavljao je okupljene sugrađane.  Prelijepe pjesmice i koreografija odlično su  uklopili u ove karnevalske dane. Najuspješnijim natjecateljima za najukusnije krofne/fritule uručene su zaslužene nagrade.

Završni dan poklada, Pokladni utorak, dan prije Pepelnice ili Čiste srijede, bio je dan za spaljivanje fašnika.  Fašnik simbolizira skupljeno zlo i nedaće koje su trle našu zajednicu, te smo ga osudili i svečano spalili, maske skinuli  i otpočeo je novi i svakako bolji oblik življenja u pravcu ljubavi i dobra u našem lijepom Vukovaru.

Orgoman trud, entuzijazam i odricanje uložen je u ovaj četverodnevni projekt. Veliko HVALA vukovarskim braniteljicama.

Vaš LC Vukovar