LC Vukovar: Održan II Znanstveno stručni skup dr. Vladimir Emedi

LionsHR Adminis... 12 veljače, 2016 - 23:37

Lions klub Vukovar zajedno sa Općom županijskom bolnicom Vukovar i bolnicom hrvatskih veterana, te Veleučilištem „Lavoslav Ružička“ u Vukovaru organizirao je II Znanstveno stručni skup dr. Vladimir Emedi, u povodu obilježavanja 24. Svjetskog dana bolesnika.

Taj se dan obilježava kako bi se ukazalo na potrebe i prava bolesnih i nemoćnih, organizirala pomoć i poboljšala zdravstvena skrb, a vukovarski lionsi žele se ovom prigodom zahvaliti svima onima koji skrbe o bolesnicima ,a to su zdravstveni i nezdravstveni radnici te brojni drugi djelatnici i volonteri koji svojim plemenitim radom brinu o potrebama bolesnih, svi oni koji su u središte svoga djelovanja stavili bolesnika i njegove potrebe

Znanstveni  skup od ove godine nosi ime po uglednom vukovarskom liječniku-ortopedu Vladimiru Emedi koji je i sam bio članom niza stručnih, civilnih, humanitarnih  i sportskih udruga, te tijekom života, dobio veliki broj priznanja i odličja  za svoj nesebičan rad i doprinos lokalnoj zajednici.

Predavanja koja su se mogla poslušati bila su iz područja ortopedije, interne medicine, kineziologije, fizioterapije  te palijativne skrbi, a predavači su bili:  dr. sc. Nebojša Nešić i Stjepan Jelica, bacc.physioth. sa vukovarskog veleučilišta.  Prof. dr.sc. Robert Steiner s osječkog KBC-a , Prof. dr.sc. Nadan Rustemović i dr.sc. Hrvoje Iveković iz KBC Zagreb. OŽB Vukovar predstavljali su specijalista ortoped Zoran Marković, Agneza Aleksijević, glavna sestra bolnice i Tatjana Peranović prvostupnica sestrinstva.

Pročelnica Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Vukovara gospođa Ana Živanović, uputila je zahvalu Lions klubu Vukovar za organizaciju te pozdravila sve prisutne u ime Grada Vukovara.

Predsjednik Regije istok D-126, RC Damir Šterijev sudjelovao je u radu skupa kao i predstavnici nekoliko lions klubova Zone II regije istok.

Nakon stručnog dijela skupa predsjednik Lions kluba Vukovar Željko Đekić podijelio je zahvalnice organizatorima i sudionicima uz najavu okupljanja i sljeće dogodine, te je upriličena svečana večera i ugodno druženje za predavače i organizatore.

Skupu je prisustvovalo 129 zdravstvenih djelatnika - medicinskih sestara, fizioterapeuta i liječnika, a sam skup je iznimno dobro medijski popraćen.

Fotto album možete pogledati ovdje

Vaš LC Vukovar