LC Vukovar: Mihaelovo nezaboravno iskustvo u sklopu projekta „Razmjena mladeži i kamp“

LionsHR Adminis... 17 kolovoza, 2015 - 18:14

U okviru Međunarodnog projekta D-126 „Razmjena mladeži i kamp“ Lions klub Vukovar bio je Klub sponzor, za odlazak mladog studenta iz Osijeka, Mihaela Šarića u host obitelj i međunarodni kamp Nodebo u Danskoj. Utiske i dojmove kako je Mihael predstavio LC Vukovar i Hrvatsku možete pročitati u njegovom pismu kojeg nam je dostavio te video zapisu :

„U okviru YCE posjetio sam Dansku, ovo mi je bilo prvo takvo iskustvo stoga nisam znao što očekivati. Prvih tjedan dana boravio sam u host obitelji u malom gradu zvanom Ubby, nedaleko od Kalundborga. Ostao sam oduševljen ljubaznošću host obitelji koja me je prihvatila kao člana od prvog dana. Pokazali su mi svoj stil i način života, krajolik, kulturu te obližnje gradove(uključujući Copenhagen).

Nakon tjedan dana boravka u host obitelji došlo je vrijeme posjete kampu, obitelj me prevezla do kampa koji se nalazio u šumi blizu grada Nødebo. Osoblje kampa dočekalo nas je te se pobrinulo da se ugodno smjestimo. U kampu su boravile 24 osobe 18 različitih nacionalnosti uz članove osoblja koji su nas vodili kroz različite aktivnosti. Aktivnosti kojima smo se bavili bile su potpuno fizički orijentirane, program nam je bio ispunjen od ranog jutra. Posjećivali smo gradove koji su relativno blizu(od 10-30 km udaljenosti), no posjećivali smo ih isključivo biciklima, većinom kroz šume radi dodatnog izazova, tako smo znali proputovati više od 50km dnevno. Također smo se bavili kanuingom na obližnjem jezeru, prošli smo "tečaj" preživljavanja spavajući dva dana u šumi izvan udobnosti kampa, a uz to nekolicinu puta noćni orijentacijski program uz pomoć mape(u obližnjim šumama), te smo napravili proslavu tradicionalnog danskog Božića.  Dani su nam počeli tradicionalnim dizanjem zastave, te završavali spuštanjem iste, nakon toga smo podijeljeni u dva različita tima pisali dnevnik kampa kako bi naše obitelji mogli pratiti dnevna događanja. Ubrzo se sve približilo kraju, te je naš posjet Danskoj završio, rastanak je bio vrlo emotivan.

Sa sigurnošću mogu reći da je ovaj kamp najbolje iskustvo u mom životu te preporučujem svima koji imaju mogćnosti da se pridruže. Oduševilo me cjelokupno iskustvo, a pogotovo to što često u današnjim medijima čujemo govore mržnje, te širenje iste, a ovdje su se zbližili ljudi iz 18 različitih nacija, sa svih krajeva svijeta te su surađivali i radili kao jedno bez predrasuda, mržnje i svađe. Većinu tih ljudi sam zahvaljujući svim aktivnostima upoznao bolje nego neke ljude koje znam godinama...

http://camp2015.rastec.dk/?cat=5 (Link dnevnika kampa... svaki dan je opisan)

Lijep pozdrav i poštovanje,

Mihael Šarić (20) , iz Osijeka

Student Pravnog fakulteta u Osijeku“

Video zapis možete pogledati na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=GU6dGkdx4Ks

Također se Mihael zahvalio LC Vukovar na potpori i omogućavanju da bude dio lions zajednice, te izrazio želju za primanje u Klub.