LC Vukovar: Bicikl za Luciju Novosel

LionsHR Adminis... 26 studenog, 2018 - 09:34

Treću godinu za redom održana je manifestacija u suradnji Lions kluba Vukovar i Udruge za rekreativni biciklizam Kotrljaneri iz Osijeka pod nazivom "Napiši pjesmu i osvoji bicik"l na kojoj su nagrađeni učenički radovi na temu Vukovara.

Ova manifestacija dijelom je već tradicionalne 6. po redu biciklističke vožnje od Osijeka do Vukovara – Biciklom tragom sjećanja 2018. godine - koju organiziraju Kotrljaneri iz Osijeka i na takav način odaju počast vukovarskoj žrtvi u Domovinskom ratu.

Ovogodišnja tema literarnog natječaja bila je „Vukovar – grad iz bajke“, a na natječaj je pristiglo 98 pjesama iz 28 osnovnih škola s 36 mentora iz Vukovarsko-srijemske i Osječko-baranjske županije: OŠ Vladimir Nazor, Čepin, PŠ Čepinski Martinci; Osnovna škola kralja Tomislava, Našice; Osnovna škola Popovac, Popovac; OŠ Ladimirevci; OŠ Ivana Kukuljevića Belišće, PŠ Veliškovci; Osnovna škola Josipa Matoša Vukovar; Osnovna škola Čakovci; Osnovna škola Hinka Juhna Podgorač, PŠ Razbojište; Osnovna škola „Antun Gustav Matoš“ Vinkovci; OŠ Silvije Strahimir Kranjčević, Levanjska Varoš; OŠ Ljudevita Gaja Osijek, OŠ Ane Katarine Zrinski, Retkovci; Osnovna škola Matija Antun Reljković, Cerna; OŠ Ivan Goran Kovačić Štitar; OŠ Miroslava Krleže Čepin; OŠ Vladimira Nazora, Feričanci; OŠ Ivana Brnjika Slovaka, Jelisavac; Osnovna škola Nikole Andrića, Vukovar; Osnovna škola Tordinci; OŠ Drenje, Drenje; OŠ Mate Lovraka, Vladislavci; Osnovna škola Josipa Kozarca, Semeljci; Osnovna škola Bilje; OŠ Vladimir Nazor Čepin, PŠ Briješće; OŠ Josipa Lovretića, Otok; OŠ fra Bernardina Tome Leakovića Bošnjaci; OŠ A.Bauera,Vukovar; OŠ „Ivan Goran Kovačić“ Đakovo.

Prvo mjesto osvojila je učenica Lucija Novosel iz osnovne škole Antuna Gustava Matoša iz Vinkovaca te je nagrađena brdskim biciklom. Drugo je mjesto pripalo Dorijani Tkalec iz osnovne škole Čakovci, a treće mjesto dijele:  Tomislav Mioč iz osnovne škole Vladimira Nazora  iz Čepina, Mario Koprivec iz osnovne škole Popovac,  Nika Biljan iz osnovne škole Matije Antuna Reljkovića iz Cerne, Anja Alavanja iz osnovne škole Nikole Andrića iz Vukovara, Nora Kim iz osnovne škole Ljudevita Gaja iz Osijeka i Josipa Bičvić iz osnovne škole Josipa Matoša Vukovar te su nagrađeni prigodnim nagradama.

Svečanoj dodjeli nagrada nazočili su nagrađeni učenici, njihovi roditelji i mentori te članovi udruga Kotrljaneri i Lions klub Vukovar, uz podršku v.d. pročelnika Upravnog odjela za sport, mlade i demografiju gospodina Krune Šarića ispred Vukovarsko-srijemske županije, kao i gospodina Siniše Mitrovića ispred grada Vukovara.

Dobroj atmosferi u prepunoj kongresnoj dvorani vukovarskog hotela Lav doprinijele su vrhunske izvedbe KUD-a Šumara iz Vinkovaca, Ženske pjevačke skupine Šumarice te Tamburaškog orkestra sa solistima Ivanom Grčićem i Marijanom Matošević.

Foto album možete pogledati OVDJE

Vaš LC Vukovar