LC Valpovo - Belišće Plaketa Matije Petra Katančića za humanitarni rad

LionsHR Adminis... 9 prosinca, 2015 - 14:27

LC Valpovo - Belišće Plaketa Matije Petra Katančića za humanitarni rad

VALPOVO – Dana 8. prosinca u Gradskoj vijećnici grada Valpova održana je svečana sjednica povodom Dana grada Valpova. Svečanost je okupila brojne goste koji su s domaćinima došli obilježiti ovu značajnu prigodu.

Predsjednik Gradskoga vijeća Dejan Pisačić na početku sjednice, koja je otvorena himnom u izvođenju Hrvatskog pjevačkog društva Katančić, pozdravio je sve sudionike svečanosti, a posebno goste, Vladimira Šeksa, izaslanika predsjednice Republike Hrvatske, Kolinde Grabar Kitarović, dožupana Željka Kraljička, predsjednika Skupštine Osječko-baranjske županije Antuna Kapraljevića, Jozu Polića,  gradonačelnika Komla,  načelnika Policijska uprave osječko-baranjske Milana Baričevića, načelnike i gradonačelnike susjednih općina i gradova, gospodarstvenike i predstavnike društvenog života Valpovštine.

U nastavku sjednice sudionicima se obratio gradonačelnik grada Valpova Leon Žulj i predstavio rezultate u proteklom razdoblju.

Domaćinima su se prigodnim riječima obratili zamjenik župana Željko Kraljičak i Vladimir Šeks, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović.

Pri tome su naglasili postignute rezultate u odgovornom vođenju grada u proteklom razdoblju, pohvalili suradnju s predstavnicima Županije te predstavnicima grada i njihovim sugrađanima čestitali Dan grada i blagdan Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije, crkveni god Grada Valpova.

U središnjem dijelu svečane sjednice, gradonačelnik Leon Žulj podijelio je javna priznanja ovogodišnjim dobitnicima:

Plaketu Matije Petra Katančića za izuzetan doprinos promicanju i razvoju humanitarnog rada  na području grada Valpova: Lions klub Valpovo-Belišće,

Plaketu, Matije Petra Katančića za sveukupni društveni život: Mažoretkinje Grada Valpova i Mario Kokić.

Plaketu Matija Petar Katančić, za područje kulture: Josip Štefić, Mara Varžić i Rade Pušić,

Plaketu Grb Grada Valpova: Autoservis „Ružić“ i Martin Glavica, te

Zlatnu plaketu Pečat Grada Valpova:Dragutin Slovaček i Berislav Brkić.

U ime svih nagrađenih prigodnim riječima zahvalio se Predsjednik Lions kluba Valpovo-Belišće Jozo Berečić, a nakon zajedničkog fotografiranja u holu gradske vijećnice gosti svečane sjednice zadržali su se na prigodnom domjenku.

V. Vazdar / J. Berečić