LC SPLIT U ŽALOSTI ZA SVOJIM ČLANOM ANTOM CARIĆEM

LionsHR Adminis... 4 siječnja, 2017 - 16:05

LC SPLIT U ŽALOSTI ZA SVOJIM ČLANOM ANTOM CARIĆEM

Zauvijek nas je napustio naš dragi brat, prof. dr. sc. Ante Carić

U tuzi smo ispratili našeg dragog brata, cijenjenog člana Lions kluba Split Antu Carića. Svojom predanošću ciljevima lajonizma i dosljednom humanitarnom radu bio je primjer i poticaj svim članovima. Bez obzira na bogatu znanstveno-nastavnu karijeru i u međunarodnim razmjerima, Ante Carić je uvijek nalazio vremena, volje i energije za svoje Lajonse. Uz redovito sudjelovanje u aktivnostima LC Split, Ante Carić kontinuirano je unaprjeđivao rad ovog Kluba svojim pravničkim doprinosom koji je danas sastavnim dijelom akata na kojima Klub funkcionira. Sve do svoje smrti, 27. prosinca 2016. godine, Ante Carić je svojim tihim autoritetom bio oslonac LC Split. Ponosni smo što nam je bio brat, suradnik i prijatelj. Nedostajat će nam.

carić.PNG

U nastavku pročitajte dirljive riječi s kojim se od svog lajonskog kuma, kolege i prijatelja, u ime LC Split, oprostio Dragan Bolanča.

"Dragi naš Ante, prije 8 desetljeća krenuo si od Sarajeva, i preko Zagreba, Splita i Hvara došao, nažalost, do postaje s koje se odlazi zauvijek. Tvoja braća i sestre lajonsi suočeni su s tužnom istinom da si usnuo vječni san. Usnuo si ga isto onako kako si živio. A živio si tiho, poštovan i voljen do zadnjeg časa. Jer ti nisi bio samo sveučilišni profesor, bio si i ponosni lajons i jedan od stupova LC Split, kluba koji je  baš u ovoj godini zajedno s tobom proslavio 25 godina rada. U godini kada slavimo 100 godina lajonizma u svijetu, nažalost bez tebe, ostavljaš nam dragocjenu poruku, jer si svojim  načinom života uvijek pokazivao što znači biti lajons. Marljivo si pomagao slabima, radio si neprestano na štovanju prijateljstva i ljubavi prema bližnjemu, širio si duh mira i razumijevanja. Unosio si strast u svoj humani rad i bio si, ne slučajno, naš predsjednik časnog suda. Tvoja dobrota i plemenitost ostaju zauvijek na ponos Marini, što je imala takvog supruga,  Sandri i Leu, što su imali takvog oca, Tonki što je imala takvog brata. I tvoja je unučad ponosna na tebe. A naša mala, ali jaka splitska lajons obitelj neće te zaboraviti. U ime svih njih dragi moj kume, kao našem učitelju i prijatelju, u ime tvog voljenog klub poručujem ti:  Počivaj mirno. Zaslužio si to svojim poštenjem i čovječnošću."