LC Sisak - donacija za Laos

LionsHR Adminis... 2 studenog, 2015 - 09:33

Dana 26. ožujka 2015. godine održana je humanitarna akcija Mladi za mlade u organizaciji Lions Cluba Sisak i Kluba mladih Crvenog križa Gimnazije Sisak. Tom prigodom prodavao se hot dog na prostoru Gradske tržnice Kontroba i u Gimnaziji Sisak te je prikupljeno 2.060 kuna.

Od tih sredstava je kupljeno 300 USD koji su namjenski utrošeni za donaciju školi u selu Khok Phu, pokrajina Oudomxai u Laosu, koje sam posjetila 26. srpnja 2015. godine.

Za sredstva je kupljen školski pribor za učenike i učitelje: bilježnice, olovke, bojice, flomasteri, cement za popravak školske zgrade, te odjeća za sve učenike škole – majice i košulje. Prilikom posjeta i donacije ravnatelju škole je uručena i pločica s imenom Lions Cluba i ostalih donatora koji potpomažu školu, a koja se nalazi na pročelju školske zgrade.