LC Šibenik i Luce organizirali Martinje u Šibeniku za dom za beskućnike

LionsHR Adminis... 8 prosinca, 2014 - 23:33

Iako proslava novog vina na dan Svetog Vinka nije tradicija u Dalmaciji, šibenski lionsi već desetu godinu  zaredom organiziraju plesno- zabavnu večer u doba Martinja pod nazivom Noć mladog vina.

Tako je bilo i ove godine 14. studenog u velikoj dvorani hotela Krka koju su članovi LC Šibenik i LC Luca prigodno ukrasili svim vrstama dalmatinskog zelenila među kojima su se isticali maslina, bor i smrika, inače simboli crnog, bijelog i rose' vina.

Light show pridonio je svečanoj atmosferi koja je tu večer zasjala u staroj dvorani bivšeg hotela.

Svrha je bila humanitarna, naravno, koju su unaprijed dogovorili članovi muškog i ženskog Lions kluba – prikupljena sredstva koja će se zajedničkim snagama osigurati bit će dodijeljena domu za beskućnike koji se upravo dovršava u Šibeniku.

Dom je potrebno opremiti kućanskim aparatima, a kuhinja vapi za tanjurima, šalicama, priborom za jelo itd.

Zajednički poduhvat organizacije ove večeri koja je bila veoma uspješna, zabavna i raznovrsna urodio je plodom.Klubovi su zajedno prikupili sredstva od 15.000 kn i za taj iznos kupili sve što je potrebno domu za beskućnike.

Rada Zlatoper, predsjednica LC Luca

Mate Zlatoper, predsjednik LC Šibenik