LC Salona donirao COVID centar plućnog odjela KBC Split Križine

LionsHR Adminis... 11 prosinca, 2020 - 09:22

LC Salona donirao COVID centar plućnog odjela KBC Split Križine

Svima nama poznata teška situacija sa koronom u Hrvatskoj potakla nas je da nešto poduzmemo i nekako pomognemo prenapregnuti bolnički sustav. Članovi Lions kluba Salona Solin okupili su se na današnjoj akciji doniranja ukupno 3.500 boca bezalkoholnih pića.
Donacija je realizirana u suradnji sa LC Kontesa Nera i Radenska ADRIATIC - Studenac d.o.o.

Kako se radilo o 5 paleta pića ukupne težine preko 4 tone ovoj akciji su se spremno odazvale klupske muške snage. Iskreno tolika količina paleta i ukupna težina predstavljala bi nepremostivi problem, te se i ovdje pokazalo da um caruje a snaga klade valja. Naša vrla članica Zorana Nevešćanin je u cijelu priču uključila prijevozničku tvrtku "Lagermax" koji su se rado odazvali i besplatno nam donirali prijevoz. Ujedno iz "Lagermax-a" su poručili da će nam uvijek pomoći u ovakvim akcijama.

Eto, svjedočimo da se uz veliko Lions srce i domišljatost mogu povezati ljudi dobre volje u zajedničkom cilju za dobrobit društva.
Optimizam u ova teška vremena nam treba, budi nam nove nade, jer dobrota izgleda ne presušuje, nego se širi dalje, dalje i dalje...
Pokazalo se da se Lions plemenite vibracije kod dobrih ljudi koji mogu pomoći nailazi na plodno tlo.

Danas smo svjedočili sličnoj situaciji kada pjesnik Dobriša Cesarić u pjesmi Slap postavlja pitanje o smislu života.
Združeni svi skupa u ovakvim akcijama možemo pronaći svoje mjesto i smisao kao pojedinci među svim ljudima jer "Taj san u slapu da bi mogo sjati, i moja kaplja pomaže ga tkati"

O akciji su nam se zahvalili medicinsko osoblje i ravnatelj KBC Split - Prof.prim.dr.sc. Julije Meštrović