LC Rijeka pokrenuo humanitarnu akciju "Bačvica" za nabavku taktilne staze za slijepu i slabovidnu djecu OŠ Pećine

LionsHR Adminis... 30 siječnja, 2013 - 22:09

Lions club Rijeka 29.siječnja 2013. održao je press konferenciju u Rijeci, na Jelačić placu. Povod za press konferencije je Humanitarna akcija Bačvica, koju su članovi LC Rijeka pokrenuli 24. siječnja 2013.

Humanitarna akcija "Bačvica" održava se na Jelačić placu u Rijeci, na humanitarnom štandu-kućici Lions kluba Rijeka, gdje svi građani uz vrlo ukusnu i povoljnu kozumaciju kobasica  s kupusom od 10,00 kn, kao i povoljnu konzumaciju pića od 6,00 do 10,00 kn pomažu nabavci taktilne staze za Odjel za djecu s oštećenjem vida pri OŠ Pećine.

Marina Tauković, predsjednica LC Rijeka izrazila je zadovoljstvo startom akcije. Akcija je izazvala veliki interes u javnosti i Riječani su je odlično prihvatili, što potvrđuje veliki broj posjetitelja u samo par dana koliko je humanitarni štand-kućica postavljen.

Lions club Rijeka jedan je od najvećih donatora, jedinog u Primorsko-goranskoj županiji, Odjela za djecu s oštećenjem vida pri OŠ Pećine, kojeg pohađaju djecu s oštećenjem vida od dvije do osam godina.

Odjel za djecu s oštećenjem vida pri OŠ Pećine ima potrebu za postavljanjem taktilne staze, koja bi omogućila lakše kretanje slijepoj i slabovidnoj djeci u školi.

U tu svrhu LC Rijeka ztražio je i dobio od Lions club International Fondation polovicu sredstva za nabavaku taktilne staze u iznosu od 7500 USD, protuvrijednost u kunama.

Drugu polovicu sredstava Lions klub Rijeka osigurat će humanitarnim aktivnostima, a jedna od najznačajnijih aktivnosti je upravo započeta Humanitarna akcija "Bačvica" koja će trajat do 13.veljače 2013.

Osim konzumacijom jela i pića Akcija Bačvica može se poduprijet uplatom sredstava na žiro-račun Lions kluba Rijeka, broj računa 2340009-1100182057, otvoren kod PBZ.

Lions klub Rijeka poziva sve da se pridruže Akciji Bačvica posjetom na štandu ili donacijom na žiro-račun, a posebno se veselimo posjetiteljima iz ostalih dijelova Hrvatske koji će tijekom veljače posjetit Rijeku zbog čuvenog Riječkog karnevala.

S poštovanjem,

Lions club Rijeka - SLUŽIMO