LC Popovača poziva na humanitarnu akciju poplavljenim područjima

LionsHR Adminis... 28 veljače, 2014 - 08:51

Dragi Lions prijatelji ,

u nastavku ovog mail - a možete pročitati pismo koje mi je uputio LC Popovača kojim pokreću humanitarnu akciju Lionsa za prikupljanje sredstava i potrebnih roba za poplavljeno područje Siska i okolice.

Dajem apsolutnu podršku ovoj akciji i pozivam sve Lions klubove u D -126 da se svako u okviru svojih mogućnosti uključe u njihovu akciju jer ćemo time pomoći ljudima u nevolji i još jednom iskazati našu solidarnost sa unesrećenima.

U nadi da ćete se odazvati mom pozivu,

Sa našim sloganom

Naša snaga za sretniji svijet

sve vas lijepo pozdravljam

DG Nada Arbanas

PISMO LC POPOVAČA :

Poštovana guvernerice,

obraćam vam se u ime Lions cluba Popovača, koji želi odraditi jednu humanitarnu akciju. Naime, vjerujem da vam je poznato da su našu županiju Sisačko-moslavačku pogodile katastrofalne poplave, uslijed kojih su mnoge obitelji ostale bez svojih dobara, namještaja, kućanskih aparata, i sl. Udruge grada Popovače dogovorile su se da će zajedničkim snagama pokušati prikupiti sredstva i tako pomoći pogođenim obiteljima. U akciji sudjeluje i Caritas župe Popovača, te Caritas Sisačke biskupije koji će koordinirati raspodjelu dobara. Prema rezultatima ispitivanja na terenu najpotrebniji je trenutno higijenski i sanitarni materijal, materijal za dezinfekciju, za pročišćavanje vode, itd. Nadalje, potrebni su kućanski aparati, namještaj, građevni materijal (podovi i sl.). S obzirom na velike potrebe tih obitelji, molim vas da nam na nivou Distrikta pomognete u ovoj akciji, te da se i ostali klubovi u našem distriktu priključe akciji u okviru svojih mogućnosti. Akcija će trajati od 02.03.2014. - 09.03.2014. godine, te vas molim da nam u tom razdoblju pošaljete svoje priloge. Žiro-račun LC Popovača je 2340009-1110428580. Molimo vas da pri uplati upišete poziv na broj 2014-03-126, te kao namjenu napišete "pomoć za poplavljeno područje Sisačko-moslavačke županije". Nadam se da ćete se odazvati našoj akciji i pomoći nastradalim obiteljima. Unaprijed hvala u ime Lions cluba Popovača.

Predsjednica LC Popovača

Marija Turčin