LC Ploče za Anitu Zmijarević

LionsHR Adminis... 2 ožujka, 2013 - 23:09

Lions klub Ploče organizirao je humanitarnu donatorsku večer u restoranu Galeb u Gornjoj Baćini. Na donatorskoj večeri prikupljena su potrebna sredstva za kupnju posebnoga ležaja s  automatskim podešavanjem položaja za bolesnu sugrađanku, profesoricu Anitu Zmijarević. Pored članova Lions kluba Ploče, donatora i prijatelja kluba, donatorskoj večeri nazočili su gradonačelnik Ploča Krešimir Vejić, dubrovačko – neretvanska dožupanica Marija Vučković, guverner Distrikta 126 Hrvatska Branko Dragičević, predsjednik Regije jug Tonći Vicelić, predsjednica Regije jug zona II Vjekoslava Žižić, predsjednica Lions kluba Sveti Vlaho iz Dubrovnika Antonjeta Nives Miloš i drugi.

Predsjednik pločanskih Lionsa dr. Tomislav Batur iskazao je zadovoljstvo uspješno provedenom akcijom, te najavio nove aktivnosti do kraja godine, a čestitke Pločanima uputio je guverner Branko Dragičević. Ovo je bila jedna u nizu akcija relativno mladoga Lions kluba Ploče. Članovi kluba do sada su se istaknuli nizom humanitarnih aktivnosti.

Pomogli su u nabavci klima uređaja u Dječjem vrtiću Ploče, kupili su osam ortopedskih madraca za trajno invalidnu djecu, strunjače za fizikalnu terapiju, toaletne stolice i invalidska kolica za potrebite, a sudjelovali su u prikupljanju sredstva za kupnju prijeko potrebnog aparata za Aleksandra Adamovića Lešu. Godine 2009. dobili su nagradu Grada Ploča.