LC OSIJEK: POKLADNICE PO 19. PUTA

LionsHR Adminis... 9 veljače, 2013 - 22:06

Članovi Lions cluba Osijek održavaju doista jednu vrijednu i dugotrajnu tradiciju u svom humanitarnom djelovanju. Tako su ove subote od ranih jutarnjih sati na osječkom donjogradskom Trgu bana Jelačića, ispred svog uobičajenog  sastajališta – Dječjeg kazališta „Branka Mihaljevića“ ponovno prodavali krafne / pokladnice. Za vrijeme ove akcije, koja privuče podosta Osječana, posebno Donjograđana, prikupljaju se sredstva za dobrotvorne aktivnosti ovoga Kluba. Posljednjih nekoliko godina prikupljenim novcem, kojem se pridodaju, razumljivo, i sredstva pojedinih sponzora, članovi Lions cluba Osijek pomažu štićenicima Udruge Cenacolo u Šarengradu, mjestašcu uz najistočniji hrvatski grad na Dunavu – Ilok. Ta se pomoć sastoji u kupnji neophodnog materijala za obradu ratarskih površina, koje obrađuju štićenici Cenacola. Valja, na kraju, spomenuti da je ovogodišnja akcija prodaje pokladnica bila 19. po redu, što će reći da je samo dvije godine mlađa od Kluba, koji ju je (uz redovito predbožićno nagrađivanje najboljih studenata Sveučilišta „J.J.Strossmayera“) s pravom uvrstio u svoje tradicionalne stožerne aktivnosti.