LC OSIJEK NAGRADIO NAJBOLJE STUDENTE

LionsHR Adminis... 19 prosinca, 2013 - 09:11

LC OSIJEK NAGRADIO NAJBOLJE STUDENTE

Kao i svake godine članovi Lions cluba Osijek, u suradnji s Lions klubovima Đakovo i Slavonski Brod nagradili su 17 najboljih studenata završnih godina studija svih sastavnica Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“.

Lions club Osijek, koji je prošle godine obilježio dva desetljeća uspješnog humanitarnog djelovanja, još prije 18 godina prepoznao je značenje razvoja i unapređenja znanosti, kao jedne od osnovnih premisa budućeg razvitka i novih dostignuća u različitim oblastima gospodarstva i sveukupnih društvenih aktivnosti. Ljudski potencijali pri tome su od iznimne važnosti, pa je i logički zaključak osječkih Lionsa bio okretanje prema mladim i perspektivnim ljudima – u ovom slučaju najboljim studentima Sveučilišta „Josipa Jurja Strossmayera“.

U proteklih 18 godina, uključujući i ovu, u predbožićnom ozračju, zajedno s Lions klubovima Đakovo i Slavonski Brod, nagrađeno je oko 300 mladih ljudi, od kojih su mnogi danas zapaženi i priznati stručnjaci u tvrtkama i institucijama, u kojima su započeli svoju životnu i radnu karijeru nakon uspješnog studija.

Ovogodišnja svečanost dodjele studentskih nagrada organizirana je već po tradiciji u auli Rektorata Sveučilišta, u prisustvu visokih dužnosnika hrvatskoga Lions Distrikta, prevođenih guvernericom Nadom Arbanas, te pastguvernerima Antunom Tucakom, Radoslavom Galićem i Darkom Angebrandtom, koji su ujedno i članovi klubova – donatora, predsjednicom Regije 'Istok' Dalijom Bošnjak i predsjednicom Zone u našoj Regiji Irenom Galić. Ovogodišnje laureate pozdravili su Marin Pajić, aktualni predsjednik i Rudika Gmajnić, prošlogodišnji predsjednik Lions cluba Osijek, istakavši značenje ove stožerne aktivnosti najstarijeg osječkog Lions kluba. Nazočne je pozdravila i čestitala nagrađenima, ali i Lions klubovima Osijek, Đakovo i Slavonski Brod guvernerica Distrikta Nada Arbanas. Posebne čestitke uputio je i rektor Sveučilišta „J.J.Strossmayera“ prof.dr. Željko Turkalj. Uz nazočne nagrađene studente i članove tri donatorska kluba, svečanosti su prisustvovali i dužnosnici osječke akademske zajednice – prorektori, te dekani svih sastavnica Sveučilišta.

I na kraju, ono najvažnije – evo popisa ovogodišnjih laureata: Iva Iličić, studentica Ekonomskog fakulteta; Ivan Biondić, student Elektrotehničkog fakulteta; Marina Mišković, studentica Filozofskog fakulteta; Jelena Kaluđer, studentica Građevinskog fakulteta; Miroslava Jakšić, studentica Medicinskog fakulteta; Filip Kotarac, student Poljoprivrednog fakulteta; Ivica Pavić, student Pravnog fakulteta; Jelena Panak, studentica Prehrambeno-tehnološkog fakulteta; Sanela Tot, studentica Učiteljskog fakulteta; Domagoj Krip, student Umjetničke akademije; Nataša Graovac, studentica Odjela za biologiju; Danijela Dodlek, studentica Odjela za fiziku; Ivana Paradžik, studentica Odjela za kemiju; Katarina Benković, studentica Odjela za kulturologiju; Jelena Jankov, studentica Odjela za matematiku; Marija Martinuš, studentica Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Đakovu; Dino Bučević-Keran, student Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu. – š.