LC Novi Marof obilježio Dan planeta Zemlje

LionsHR Adminis... 28 travnja, 2015 - 22:36

22. travnja se u preko 150 zemalja svijeta obilježava kao Dan planeta Zemlje. U vrijeme opće urbanizacije naše planete kada stabla nestaju pod pokrivačima asfalta i betona vrijedno je makar jednom godišnje pokušati vratiti prirodi barem mali djelić ono što joj suvremenim načinom života oduzimamo. U sklopu tradicionalne akcije sadnje drveća Lionsi diljem svijeta ukazuju na važnost drveća u održavanju zdravog okoliša. Do sada je u spomenutoj akciji u svijetu zasađeno preko sedam milijuna stabala.

Novomarofski Lionsi su svojim skromnim doprinosom uvećali ovu brojku za jedno lijepo stablo Japanske trešnje (Prunus serrulata) koju su donirali i zasadili uz pomoć tvrtke Novokom u dvorištu Dječjeg vrtića “Novi Marof”. Poseban obol pothvatu dali su upravo radosni mališani Dječjeg vrtića koji su sa vlastitim alatom prionuli zatrpavanju korijena.

Dio atmosfere pogledajte u priloženoj galeriji slika. U ime svih članova Lions kluba Novi Marof iskreno Vam zahvaljujem!

Predsjednik Tomislav Uroić