LC Našice: Uloga civilnog sektora društva pri zapošljavanju mladih u vremenu ekonomske krize

LionsHR Adminis... 11 studenog, 2014 - 22:07

U organizaciji udruge „PORTAL ALFA“ – udruge za kreativnu djelatnost iz Belišće  i Lions kluba NAŠICE u Našicama je 7. i  8. 11.2014. godine, u hotelu „PARK“ organiziran seminar pod nazivom „ULOGA CIVILNOG SEKTORA  DRUŠTVA  PRI  ZAPOŠLJAVANJU MLADIH U VREMENU  EKONOMSKE  KRIZE“.
U okviru seminara održana su dva predavanja: SVIJET U DOBA KRIZE“,  predavanje Damira Jurića, prof. i „EKONOMSKA KRIZA I ZAPOŠLJAVANJE MLADIH“ , predavanje dr.sc. Milana Ivanovića, Panon – institut za strateške studije, Osijek.

Seminaru su pored članova Lions kluba Našice nazočili predstavnici sedam udruga iz Osijeka, Virovitice, Pakraca, Vukovara i Belišća.
Na seminaru je ukupno sudjelovalo 18 učesnika koji su iskazali zadovoljstvo predavanjima i konkretnim raspravama koja su nažalost zbog ograničenog vremena morale često biti  prekidane.
Iskazane su brojne ideje i prijedlozi kako prići rješavanju problema nezaposlenosti kod mladih kao poticaj sudionicima kako dalje djelovati u svojim sredinama, a i šire.
Dogovoren je nastavak suradnje sudionika seminara.
LC Našice je za uspješnu organizaciju seminara dobio priznanje svih sudionika.