LC Mursa - U susret danu Vukovara

LionsHR Adminis... 12 travnja, 2016 - 20:46

LC Mursa - U susret danu Vukovara

Operno-kostimografska promenada Mursica  "ZA LJUBAV" premjerno je prikazana u HNK-u Osijeku dana 13.12.2015.g.

Dana 14.04.2016. članice Lions cluba Mursa poklanjaju gradu Vukovaru za njegov dan reprizu Opernokostiomgrafske promenade Mursica " ZA LJUBAV".

Grad Vukovar prihod od dobrovoljnog priloga za ulaznice poklonit će Socijalnoj samoposluzi Vukovar-

Članice Lions kluba okupile su mnogobrojan autorski tim koji se dobrovoljno  odazvao i formirao pod mentorstvom profesora Umjetničke akademije u Osijeku kako bi realzirao ovaj kostimgrafsko-glazbeni projekt.

U ovom kostimografsko-glazbenom projektu nastupat će vokalni solisti Umjetničke akademije pod vodstvom prof. Berislava Jerkovića. Arije iz opera Carmen, Rigletto, Čarobna frula, Figarov pir, Ljubavni napitak, Cosi fan tutte, Nikola Šubić Zrinjski te opereta Vesela udovica i Šišmiš izvodiit će mladi umjetnici Boris Šili, Filip Hozjak, Anja Papa, Gabrijela Škrabal, Mirna Vidović i Danijela Božičević. Likove iz opera interpretirat će Mursice: Jasminka Mesarić, Jasna Matić, Ivanka Senčar, Vlasta Šarčević, Blanka Lendić, Blanka Gambiraža, Mirjana Pajić, Vesna Samardžić, Renata Jukić, Nada Arbanas, Zita Ladocki-Jularić, Vesnica Mlinarević, Antoaneta Radočaj Jerković, Jasna Mađura, Irella Bogut, Marija Alikavazović, Marija Rechner, Mirjana Jakšić i Danijela Lovoković. Kostime su kreirali studenti Dražen Matijašević, Lorna Kalazić, Rahela Šajinović, Marija Tea Tolušić, Larisa Vukić, Suzana Šambar, Iskra Despot, Joana Tarbuk, Marija Pletikosić, Mario Tomašević, Tončica Knez i Matija Dijanović.

- Nahraniti gladne, napojiti žedne, ugoditi potrebitima, naša je ljudska obveza i dužnost, kao i širiti dobrotu i plemenitost. Upravo ova rečenica na najbolji način oslikava ovu vrijednu inicijativu članica Lions kluba Mursa. One su agilne, spretne, probitačne, uspješne žene, koje se ostvaruju kroz pomaganje i afirmiranje drugih .

Mursice otvaraju nove putove malim i hrabrim koracima prema skladnijem, dostojanstvenijem i boljem svijetu, njegujući duh razumijevanja i ljubavi prema bližnjima.