LC Mursa, Osijek: bijele ruže – nježne ruže…

LionsHR Adminis... 17 ožujka, 2014 - 21:19

Na poticaj triju guvernerica – naše Nade Arbanas, slovenske Alenke Marten i makedonske Jelice Krtolice, rođena je ideja o međudistriktualnoj akciji preporuke klubovima za sadnju sadnica bijelih ruža – pod nazivom „Put bijelih ruža“. Bijele ruže posvuda u svijetu simbol su mira, čistoće, ljubavi i radosti, pa je u tom smislu i ovaj prijedlog triju guvernerica naišao na lijepi odaziv već nekolicine klubova i u našem Distriktu, o čemu svjedoče riječi naše guvernerice Nade Arbanas, koja nam je prigodom akcije Lions cluba Mursa, čija je ona i članica, jasno stavila do znanja kako je i nju samu nadasve ugodno iznenadio interes hrvatskih Lionsa za ovu akciju i s kakvom  su je radošću prihvatili. Nada Arbanas dodala je kako će se ovoj međudistriktualnoj aktivnosti u narednom razdoblju najvjerojatnije pridružiti i Lionsi iz Italije i Austrije. U našem Distriktu akciju vodi predsjednica Povjerenstva za ekologiju Zita Ladocki-Jularić, inače također 'Mursica'.

Akciju sadnje bijelih ruža u Osijeku organizirale su članice Murse u vrtu Doma za psihički bolesne odrasle osobe, institucije s kojom 'Mursice' imaju nadasve primjerenu i plodnu suradnju. Grupa njih iskoristila je lijepo sunčano i toplo pretproljetno prijepodne i posadile 40 bijelih ruža. Sadnice ovog lijepog cvijeta donirao je Lions clubu Mursa Rasadnik 'Milić' iz Donjeg Miholjca, čiji je vlasnik Mario Milić, inače također Lion, član LC Mihael iz Donjeg Miholjca.

Da je lijepo ponovno doći među te drage ljude pokazuju i ove  fotografije, koje objavljujemo uz ovaj članak. Uživali smo svi. U društvu grupe vrtlara iz Doma za psihički bolesne odrasle osobe i njihovih djelatnika 'Mursice' su sadnjom bijelih ruža uljepšale dvorište, koje štićenici ovog Doma često koriste za svoje svakodnevne aktivnosti. Iskoristile smo priliku za druženje s njima i dogovorile još jednu akciju zajedničkog čišćenja i uređenja preostalog dijela dvorišta, uz neizbježno kuhanje graha. Ovo posljednje – istakla je predsjednica LC Mursa Vesna Samardžić-Ilić – bit će ujedno i druženje u sklopu internacionalnog lajonističkog druženja pod radnim naslovom „Lions, Family and Friends“, koju je inicirao aktualni predsjednik LCI-a Barry J. Palmer.

Druženje s osobljem i štićenicima Doma 'Mursice' su iskoristile za još jednu donaciju. Naime, darovale su im stolne lampe, glazbenu liniju, DVD-e, a još ranije i dva televizijska prijemnika. - š