LC Mursa obilježio „Dan bijeloga štapa“

LionsHR Adminis... 10 studenog, 2016 - 15:22

Uz „Dan bijeloga štapa“

Lions klub Mursa Osijek obilježio je i ove godine „Dan bijeloga štapa“ posjetom našim starim prijateljima u Udruzi gluho-slijepih osoba, „Dodir“. Suradnja Lions  kluba Mursa  i  Udruge traje dugo vremena i obilježena je međusobnim prijateljstvom i pomaganjem. Naš najveći projekt   kojim smo   ostvarili san mnogih osoba s teškim oštećenjima vida i sluha, svakako je bio omogućiti im da rade i tako pridonose sebi i zajednici u kojoj žive. Osječko-baranjska županija je prije nekoliko godina zajedno sa Zavodom za zapošljavanje provela program prekvalifikacije na kojem su naši prijatelji stekli nova znanja i vještine, a nekoliko njih diplomu za fizioterapeuta-masera. Grad im je dodijelio prostor, a Mursice su ga obnovile brojnim građevinskim zahvatima i donacijom stolova za masažu. Od tada ih ne zaboravljamo. Razveselimo ih malim, ali nužnim poklonima za rad, a oni nas ponovno osvoje svojim optimizmom usprkos svim životnim  teškoćama. Ovaj  puta  obradovali  smo  ih  plahtama  i  ručnicima.  Bilo  je  dirljivo  gledati, kako  jedan  „Dodir“  na  meki  ručnik  mami  sretan  osmijeh  na  njihovim licima.

Nismo  se dugo  zadržale jer klijenti  već  nestrpljivo čekaju na ljekovite ruke, a Mursice razmišljaju o novim poduhvatima.

Osijek, 10.11.2016.