LC Mursa nastavio "Put bijelih ruža"

LionsHR Adminis... 22 ožujka, 2017 - 08:34

LC Mursa nastavio "Put bijelih ruža"

„Put bijelih ruža“ sve je duži i ove je godine stigao do osječkog pješačkog mosta. Projekt LC Mursa pod nazivom „Put bijelih ruža“ pokrenut je prije četiri godine kao međunarodni projekt čiji je cilj promocija mira, prijateljstva, ljubavi i poštovanja, a provode ga Mursice u suradnji s osječkim Unikomom, koji osim pri sadnji pomaže i pri redovitom održavanju sadnica. Inicijatorica ovoga međunarodnog projekta je hrvatska pastguvernerica Nada Arbanas, članica LC Mursa, a njenu su ideju podržali i drugi Lions klubovi iz Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Austrije. Prije četiri godine Mursice su krenule saditi bijele ruže od Rokove crkve, pored Solarskog trga do bivše Bijele lađe i Picassa, a ovog proljeća „put bijelih ruža“ stigao je do pješačkog mosta. U Hrvatskoj je do sada posađeno oko 2000 bijelih ruža (osim u Osijeku, posađene su u Zagrebu, Puli, Splitu, Dubrovniku…), a u ovoj akciji oko 250 zasađeno ih je na promenadi sve do Iktusa. Plan je nagodinu sa sadnjom nastaviti prema Donjem gradu. Mursice planiraju bijelim ružama zasaditi cijelu promenadu najprije s desne, a potom i s lijeve strane Drave kao ekološki doprinos ljepoti grada na Dravi.

Prilog u Vijestima Slavonske televizije pod nazivom „Lionsice na osječkoj Promenadi posadile novih 250 ruža“ od 18. ožujka 2017. dostupan je na: https://www.youtube.com/watch?v=Gpjgy7NP5hU