LC Mihael organizirao mjerenje krvnog tlaka i šećera u krvi građanima Donjeg Miholjca

LionsHR Adminis... 16 listopada, 2015 - 18:58

LC Mihael Donji Miholjac je u četvrtak, 15.10.2015., povodom obilježavanja tri velika dana povezana sa zdravstvom (Svjetski dan srca, Dan bijelog štapa i Svjetski dan šećerne bolesti) napravio veliku javnozdravstvenu akciju- Mjerenje tlaka i glukoze u krvi uz dijeljenje brošura vezanih za očuvanje zdravlja. Akciju smo organizirali sa studentima medicine iz Osijeka, a odazvao joj se popriličan broj ljudi s obzirom na malu sredinu (151 ukupno evidentirano, 68 muškaraca i 83 žene; od 1934. do 1993. godišta). Od evidentiranih osoba njih 27 je imalo blago povišene vrijednosti šećera u krvi, što možemo pripisati doručku, njih čak 24 je bilo sa izrazito visokim vrijednostima koje su dosezale čak 18,4 mmol, a čak 7 evidentiranih osoba koje su imale povišene vrijednosti nisu znale za to jer dugo ili nikada nisu bile kod liječnika. 30% kontroliranih osoba imalo je povišene vrijednosti krvnog tlaka (to su ugl. bile osobe koje su već na antihipertenzivnoj terapiji), a za izdvojiti je 6 osoba sa izrazito visokim vrijednostima- čovjek od 60 godina koji nikada nije bio kod liječnika imao je krvni tlak 217/107 mmHg- nadam se da smo ga uvjerili da je sada pravi trenutak za učiniti to. Ponosni smo na dobro odrađenu akciju za koju se nadamo da će potaknuti građane Donjeg Miholjca na veću brigu o svome zdravlju.