LC Marjan Split proslavio 20-tu obljetnicu uspješnog djelovanja

LionsHR Adminis... 24 ožujka, 2018 - 11:07

LC Marjan Split proslavio 20-tu obljetnicu uspješnog djelovanja

Lions Club Marjan Split obilježio je 20 obljetnicu svoga uspješnog djelovanja Svečanom akademijom u petak, 9.03.2018. u 18 sati u Hotelu Park.

Osnovan je 1998. godine kao drugi Lions club u Splitu i drugi ženski Lions klub u Hrvatskoj.

Prvi Lions Club osnovan je 1917. u Chicagu. Hellen Keller je potaknula Lionse da postanu “Vitezovi slijepih u borbi protiv mraka”. Od tada pa do danas Lionsi svijeta pomažu i štite slijepe i slabovidne osobe. Osim borbe protiv sljepoće  Lionsi pomažu i u ostalim teškim situacijama. Lions International se širio, prelazio povijesne i zemljopisne barijere i danas je jedna od najvećih dobrotvornih organizacija svijeta.

Lions Intrnational u Hrvatskoj District 126 djeluje od 1991. Lionizam naglašava duh prijateljstva, promovira rad, pravednost, dignitet čovjeka, poštivanje, altruizam. Engleska riječ LIONS su početna slova riječi:  Liberty, Intelligence, Our Nation Safety (Slobaoda, znanje, sigurnost naše države)

Lions Club Marjan, Split osnovan prije 20 godina je ženski klub u čijem radu pod geslom ”Mi služimo” ustrajno i predano sudjeluju sve njegove članice. Tijekom 20 godina rada LC Marjan je organizirao mnogobrojne akcije u kojima su se prikupila sredstva za pomoć slijepim i slabovidnim osobama, slabima i potrebnima.

Istaknuli bi veće, hvale vrijedne  akcije LC Marjan kao što su  nabava  aparata za ranu detekciju vida kod male djece za očni odjel KBC Split, nabava mikroskopa za Očnu ambulantu i PC za dječji odjel KBC Split, nabava 2 inkubatora za Odjel neonatologije KBC Split,  donacija Županijskoj udruzi slijepih za opremanje knjižnice na Brailovu pismu, nabava edukacijskih materijala i igračaka dječjim vrtićima koji skrbe o slabovidnoj djeci, nabava i ugradnja  20 semafora za slijepe i slabovidne osobe, donacija za taktilni eksponat u Muzeju HAS, izrada reljefnog plana grada Splita za slijepe i slabovidne osobe, donacija Udruzi gluho slijepih osoba, donacija kolica za članove Udruge osoba sa invaliditetom, donacija očnom odjelu aparata za rano otkrivanje daltonizma KBC Split , donacija profuzora za dječji odjel KBC split, donacija Udruzi za inkluziju Lastavice za kupnju tkalačkog stroja, donacija sredstava za logopedski tretman najmlađih članova udruge Sindrom Down 21 Split te donaciji  udruzi „Vidim“ .

Svečana akademija održana je pod pokroviteljstvom predsjednice RH gđom. Kolindom Krabar Kitarović. Svečanoj Akademiji nazoćili su Guverner Districta 126 gosp. Mladen Kajganić, Župan Splitsko dalmatinske županije gosp. Blaženko Boban, PDG i kum kluba gosp. Borben Uglešić, Predsjednik LC Split gosp. Nikša Prezzi, Predsjednica Regije Jug gđa. Vinka Mitrović, PDG gosp. Branko Dragićević i IPDG gosp. Goran Šarić, Predsjednica Zone I gđa. Ksenija Mrković, Predsjednik Zone III gosp. Elvis Dadić i Predsjednik Zone IV gosp. Tonći Vicelić, Predsjednica LC Dioklecijan Mirjana Olujić, Predsjednica LC Salona gđa. Vjekoslava Žižić, predstavnica LC Luca gđa. Gorjana Bašić, podpredsjednik LC Šibenik gosp. Ante Bašić, Predsjednica LC Sv. Vlaho gđa.Marija Tikvica Radulj , Predsjednica LC Grič Wendy Zečić, GST D-126 i predstavnica LC Zrinjevac gđa. Vesna Boinović Grubić, Predsjednica Inner Wheel gđa. Tamara Pavlović, brojni predstavnici Udruga sa kojima surađujemo godinama, brojni lionsi i prijatelji. PDG gđa. Tanja Uglešić govorila je o samom osnivanju kluba i njegovom radu tijekom svih ovih godina. Predsjednica kluba gđa. Tamara Matić upoznala je prisutne sa ovogodišnjom akcijom “Za njihovo sigurnije lječenje“ i donacijama odjelu teško oboljele djece KBC Split. Zahvalila je svima na dolasku i čestitkama kojima su uveličali naše slavlje. U programu je sudjelovala mlada, talentirana violinistica Sandra Grubišić.

Nakon Svečane akademije bilo je lijepo druženje uz delicije hotela Park i klapu Friži.

Vrlo smo ponosne na rezultate rada tijekom 20 godina. Nastavljamo j dalje sa puno snage, dobre volje i entuzijazma raditi za dobrobit cjelokupne zajednice, našega Grada Splita i Županije.

LC MARJAN

Split, 18.03.2018.