LC MARJAN POKROVITELJ IZLOŽBE ZA SLIJEPE VEDRANA KARADŽE

LionsHR Adminis... 22 veljače, 2012 - 21:11
Gluhoslijepi posjetioc izložbe

U Gradskoj knjižnici Marka Marulića u Splitu otvorena je izložba grafika za
slijepe osobe"Otisci pod prstima" mladog akademskog grafičara Vedrana Karadže.
Vedran Karadža rođen je u Splitu 28. travnja 1977. godine, gdje i maturira
na Općoj gimnaziji "Vladimir Nazor". Godinu dana po maturi, 1996. upisuje
Akademiju likovnih umjetnosti, u Širokom Brijegu, u susjednoj nam BiH.
U lipnju 2002. diplomira kao grafičar i profesor likovne kulture, u klasi
prof. Igora Dragičevića. Živi i stvara u Drveniku Velom i Splitu.

Nazočnima na otvaranju  obratile su se , pored autora,gdja. Ingrid Poljanić voditeljica odjela knjižnice, te   gđa Ljiljana Vidučić, predsjednica Lions kluba Marjan, koji je preuzeo pokroviteljstvo nad ovom neobičnom izložbom.

Lionsi su oduvijek imali posebno mjesto u svom humanitarnom programu za akcije usmjerene na pomoć slijepima i slabovidnim osobama, a nas klub surađuje još i sa udrugom gluho-slijepih kojima smo prošle godine darovali printer na brajici i povećalo za jedan umirovljenički par iz iste udruge. Jednako važno akcijama pomoći držimo i akcije senzibiliziranja javnosti za potrebe ovih osoba, kao i razvijanje i njegovanje nekih drugih potreba ove populacije, primjerice kulturnih. U to smislu i ova izložba je okrenuta posebno prema ovoj delikatnoj i u nizu aspekata zanemarenoj populaciji. Stoga smo podržali umjetnika koji je nadamo se otvorio jednu novu stranicu, potaknuo možda nove autore da traže odgovore na pitanje kako svoje darove staviti u funkciju drugih. Nadamo se, stoga, makar bienalnim izložbama slične vrste u Splitu, ali i pozivamo Lionse u Hrvatskoj i u  drugim zemljama da budu domaćini izložbe gospodina Karadže, te da i sami podrže lokalne umjetnike u sličnim idejama.

Predsjednica LC Marjan Ljiljana Vidučić

• Pozdrav sponzora LC Marjan