LC Lenuci sudjelovao u projektu ekološkog čišćenja podmorja u akvatoriju Nacionalnog parka Mljet

LionsHR Adminis... 22 kolovoza, 2020 - 18:36
LC Lenuci kao partner u projektu  ekoloskog čišćenja podmorja u akvatoriju Nacionalnog parka Mljet  potpomognutog sredstvima Fonda za zastitu okolisa
Od 8.8.- 10.8 203.članice: LC Lenuci; Marica Žižić, Lejla Dizdarevic , Natalija Pavičić, Ivana Škender kojima sr pridružila na članica LC Grič Rebeka Mesarić Žabčić- sudjelovale u Eko akciji čišćenja podmorja, koja je bila u organizaciji LC Lenuci, Udruge veterana Hrvatske ratne mornarice, ronilačkih klubaova Nautilus, Aquatica i Dubrovnik i Nacionalnog parka Mljet.
Prvi dan akcije čistili smo podmorja uvale Lastovska kao i susjednih uvala na otoku Mljetu.
Drugi dan akcije čistilo se podmorje oko Soline i uvale Velikog i Malog jezera u Nacionalnom parku Mljet. Zadnjeg / trećeg dana  akcije čistila se uvala Paitikus.
U ova tri dana, ronioci su izronili velike količine plastike koju se zbrinuli na pravilan način. Naše članice su pomogle oko izvlačenja smeća. Izuzetno smo ponosni jer smo kao klub podržali Eko akciju čišćenja podmorja za dobrobit i očuvanje prirode naše Planete i prekrasne nam Hrvatske.
Sa spomenutih lokaliteta ukupno je izronjeno oko 600 vreća otpada

Služimo