LC Korzo - završila akcija "Dajmo im da vide"

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 13 svibnja, 2022 - 10:14

Članice Lions kluba Korzo privele su kraju svoju tradicionalnu i već dobro poznatu akciju "Dajmo im da vide" što se provodi svake godine uz Međunarodni dan bijelog štapa. Tada se uz pomoć trgovina ghetaldus, optika Šahini i nekoliko ljekarni na području Primorsko goranske županije skupljaju dioptrijske naočale, a šalju se slabovidnim i slijepim osobama u Africi. Kako se kroz našu akciju sakupi prilično naočala, a i brojni naši sugrađani doniraju velik broj dioptrijskih pomagala koja njima više ne trebaju, akcija se protegne do proljetnih mjeseci. Lionsice Korza upravo su je sada finalizirale i na tih nekoliko mjesta skupljeno je 450 naočala čija je vrijednost veća od 22 tisuće kuna. U protekle dvije godine skupile smo više od tisuću dioptrijskih pomagala, a ove se godine akcija proširila i na druge klubove Distrikta. Osim nas, u LC Bjelovar skupili su više od 300 naočala vrijednosti 15.750 kuna, a u LC Opatija prikupljeno je 45 naočala vrijednosti 2.250 kuna. Svim naočalama je očitana dioptrija, uz pomoć LC Parone proslijedit će se ljubljanskom klubu Trnovski zvon, a odatle preko francuske luke odlaze potrebitima u Afriku, gdje se godišnje na taj način dostavi 40 tisuća naočala.