LC Korzo u akciji Dajmo im da vide

Slika korisnika Ljiljana Škugor
Ljiljana Škugor 17 listopada, 2022 - 08:50

U povodu Međunarodnog dana slijepih i slabovidnih osoba članice Lions kluba Korzo ponovo su organizirale, svoju već tradicionalnu, akciju pod nazivom Dajmo im da vide. Tijekom narednog razdoblja skupljat će se stare dioptrijske naočale, te sunčane s dioptrijom. Za tu priliku u trgovinama Ghetaldusa u Rijeci, Opatiji i Crikvenici postavljene su kutije u koje naši sugrađani mogu odlagati naočale koje im više ne trebaju. Kako je ta humanitarna akcija dobro prihvaćena i zbog osjetnog interesa, kutije su postavljene na više mjesta u Rijeci, i to u Ordinaciju dr. Branislave Popović, optičke radnje Šahini, Damir, Sv. Vid, Petrić, Viškovo te u ljekarnu  Medivita u Konzumu. Akcija LC Korza proširena je i na druge lions klubove Districta, kad se privede kraju uz pomoć slovenskog Lions kluba Trnovski zvon, naočale se šalju u francuski zbirni centar, a potom potrebitima u Afriku.