LC Korzo posjetili članovi LC Mestre iz Italije

LionsHR Adminis... 2 svibnja, 2014 - 08:51

Danas  1.5.2014 . posjetilo nas je 23 lionsa iz LC Mestre  na celu s njihovim ovogodišnjim  predsjednikom Federicom  Lisiola te budućim predsjednikom Giampaolom Rallo.

Susreti su započeli   zajedničkom šetnjom  gradom, ručkom  i zatim razgledavanjem grada s vodičem ..

Navečer je upriličena večera kojoj su nazočile predstavnice LC Korzo Rijeka  u svjetlu budućeg bratimljenja ova dva kluba.Večer je uveličala i nazočnost  1.Vice Guvernera te budućeg   Guvernera  gospodina Daria Bognola  koji se obratio Lionsima te  pozdravio skup, a pidružio se i gospodin  Marland Humski iz LC Sušak te Aldo Simper iz Opatije.

Tijekom ugodne večeri razmijenjena su iskustva u radu i djelovanju Lionsa u Italiji i u Hrvatskoj .

Fascinantno je to koliko smo povezani  bez obzira na to iz koje zemlje dolazimo, koliko su naša razmišljanja slična , a naše želje jednake.

Dogovoreno je da poduzmemo sve formalne korake koji bi nas u konačnici trebali dovesti do jednog lijepog bratimljenja LC Korzo i LC Mestre .

Moto ovogodišnjeg predsjednika LC Mestre zanimljiv je : „ Essere informato  pre aprezzare , agire per partecipare“  ili Biti informiran da bi mogao  cijeniti, djelovati da bi mogao  učestvovati.

Marina Seiler D'Annibale