LC Korzo organizira koncert "Pružimo ruku ljubavi"

LionsHR Adminis... 8 veljače, 2016 - 18:15

Kao i svake godine tako i ove  Lions klub Rijeka KORZO , kao svoju središnju godišnju akciju ,organizira humanitarni koncert pod nazivom „Pružimo ruku ljubavi „ s ciljem prikupljanja sredstava za nabavu aparata Neurofeedback za udrugu DIRA  Rijeka . Radi se o udruzi roditelja koji skrbe o svojoj djeci s poteškoćama ( mahom se radi o autističnoj djeci ).

Koncert će se održati 29.02.2016 g sa početkom u 19,30 sati u HKD na Sušaku

Neurofeedback je kompjuterizirana metoda, bazirana na praćenju električne aktivnosti mozga čijom primjenom su postignuti izvanredni rezultati  upravo kod djece s takvim problemima . Aparat postoji, ali

za njegovo korištenje roditelji moraju plaćati , a metoda je uspješna  samo ako se konrinuirano primjenjuje kroz duži period , što si većina roditelja ne može priuštiti .