LC Kontesa Nera: Daniel Šimek oduševljen boravkom u Lions kampu u Austriji

LionsHR Adminis... 29 kolovoza, 2015 - 09:48

U završnici međunarodnog natjecanja glazbene mladeži XXI Lions Grand Prix , Rijeka održanoj 11. travnja 2015.g. u Rijeci je nagradu LC Kontesa Nera osvojio Daniel Šimek, harmonika

iz Rijeke. Radi se o jedno mjesečnom boravku u Austriji – glazbenom kampu „The sound of music“. Svestrani mladi glazbeni umjetnik je oduševio ne samo članove obitelji, već i sve sudionike

kampa. Svoju zemlju predstavio je u najboljem svjetlu i dobio ponudu ponovnog boravka u Austriji.

Glazbeni zapis i fotografije govore sve. Ponosimo se njime!

O boravku u Lions kampu Daniel je napisao:

Kada sam se prijavio na Lions Grand Prix natjecanje, nisam puno očekivao s obzirom na brojne kvalitetne glazbenike koji su se također prijavili, no eto, više sam nego zahvalan što sam osvojio nagradu koja mi je omogućila da odem u Međunarodni Lions kamp „Sound of Music“. To iskustvo jedno je od najimpresivnijih u mome dosadašnjem životu i zasigurno će kamp i svi polaznici zauvijek ostati u najboljem sjećanju.

Prvi tjedan proveo sam u obitelji Kristof-Wernera i Melitte Deschu u Welsu- gospodin Kristof je izvrstan violinist u čijem sam ansamblu i sam imao prilike svirati, a gospođa Melitta je iz Burgenlanda te unatoč tome što sam u srcu Austrije, imao sam priliku razgovarati i na hrvatskom jeziku. Prvi tjedan prošao je nevjerojatno brzo i ugodno- Kristof mi je pokazao ono najbolje što Austrija može dati- prirodu, kulturu, hranu i mnogo toga. Razgledali smo Beč, Wels, Linz, posjetili smo autentične austrijske farme, čak mi je Kristof omogućio i dogovorio da sviram orgulje u samostanu u Wilheringu. Sve u svemu, taj tjedan je zasigurno prebrzo prošao.

Sljedeća dva tjedan proveo sam u Glazbenom kampu u Altmünsteru- prekrasnom gradiću na još ljepšem jezeru ispod planine zajedno sa 31 polaznikom iz svih krajeva svijeta- od Meksika i Kanade, preko gotovo cijele Europe pa do Japana. Unatoč svim kulturološkim razlikama, u ta dva tjedna postali smo kao jedna velika obitelj te nam je bilo gotovo nezamislivo da će sve to prestati. Zajedno smo odlazili na brojne izlete (Beč, Salzburg i brojna mala mjesta) u organizaciji raznih Lions klubova u Austriji, zajedno smo svirali i nastupali na koncertima i raznim „spontanim“ nastupima- sve u svemu, bilo je zabavno, poučno i nezaboravno, a i svi smo se mogli uvjeriti da je glazba zaista jezik koji ne poznaje granice.

No kako izreka kaže- „Sve što je lijepo, kratko traje“ pa tako i ovaj kamp ( tri tjedna jesu puno, no prošla su kao tri dana). Na jednom od koncerata upoznao sam i gospodina koji će biti direktor kampa sljedeće godine te me on sam pozvao ako sam u mogućnosti da ponovo dođem. Ako postoji ikakva šansa da ponovo otiđem u kamp sljedeće godine, pristajem bez razmišljanja. Još bi se jednom htio zahvaliti svima koji su mi omogućili odlazak u taj kamp, pogotovo Lions klubu Kontesa Nera.

LC Kontesa Nera