LC Hvar - Održana 1.donatorska starogradska Aronijada

LionsHR Adminis... 4 listopada, 2017 - 22:36

LC Hvar - Održana 1.donatorska starogradska Aronijada

1. listopada u Tvrdalju u Starom gradu na otoku Hvaru održana je 1.donatorska starogradska Aronijada. Organizatori su LC Hvar, Crveni križ Hvar, ugostitelji iz Staroga Grada i Građanska inicijativa "ZA NAŠU DICU". Aronije je darovao Damir Carić koje je bralo dvadesetak žena. Ugostitelji i ove domaćice pripremili su za tu prigodu razna jela i kolače od aronija, a vina su donirali hvarski vinari. Sav prihod od Aronijade donirao se teško bolesnom sugrađaninu. Uprihodilo se je više od 11.000,oo kuna. Sutradan, 2.10., na Dan grada Hvara preostali dio namirnica od aronija prodavan je na štandu po programu Grada na hvarskoj Pjaci za istu namjenu. Sve je "planulo" za manje od pola sata sa prihodom od 1865,oo kuna što ukazuje da se slijedeće godine za grad Hvar od strane naše Kluba treba osmisliti Aronijadu u ograđenom prostoru kao što je to bilo dan prije u Starom Gradu.

Damir Carić