LC Grič dodijelio Udruzi slijepih donaciju - GPS

LionsHR Adminis... 4 prosinca, 2012 - 22:34

LC Grič je 29.11. dodijelio Udruzi slijepih  GPS. Donaciju je uručila prošlogodišnja predsjednica Jasminka Perković  na promociji Zvučnog vodiča kroz grad Zagreb. Sredstva su bila prikupljena u akciji LC Grič "Naplavine".

Kako je grad Zagreb prepoznao vrijednost i primjenu GPS za slijepe osobe ,koje ga koriste uz svoj mobitel, štampan je Zvučni vodič, kako bi se mogli samostalno se kretati na svim važnim  mjestima u Zagrebu, kao što je to već učinjeno u svim većim gradovima (Parizu ,Londonu i sl.), a obuhvaća od autobusnih  kolodvora do Muzeja i sličnih mjesta.

Štampanjem Zvučnog vodiča omogućena je primjena svakoj slijepoj osobi pa je tako potreba za kupnju GPS velika i trebat će još akcija za tu namjenu.

Na promociji je bio organizirani glazbeni program uz sudjelovanje  članova Saveza slijepih, a kasnije je organiziran i domjenak.

Rebeka Mesarić Žabčić, tajnica LC Grič