LC Drava Osijek uredio dvorište Doma Klasje u Osijeku

Slika korisnika Dragan Vujaklija
Dragan Vujaklija 27 svibnja, 2021 - 15:07

Pomoć "Klasje" Osijek - centru za skrb o djeci

U COVID vremenima i pomalo suženim mogućnostima djelovanja Lions klub Drava Osijek je u svibnju uspješno organizirao radove na rekonstukciji dvorišnog prostora u Klasje Centru u Osijeku.
Radovima je dvorišni prostor  priveden boljoj funkcionalnosti i uređen je prostor za boravak i aktivnosti na otvorenom za djecu - korisnike doma.
Vrijednost radova procijenjujemo na 40.000 kuna

Nekoliko rečenica o Klasje centru:
Centar za pružanje usluga u zajednici Klasje Osijek nasljednik je Huttler – Kollhoffer – Monsperger sirotišta koje je počelo s radom davne 1870. godine, što pokazuje da postoji duga tradicija organizirane skrbi o djeci u gradu Osijeku. Od 1993. do 8. srpnja 2016. Centar je bio Dječji dom Klasje, čije su ime zajedno odabrali korisnici i odgojitelji Klasja.Klasje je danas javna ustanova socijalne skrbi o djeci izvan vlastite obitelji (korisnici su djeca bez roditelja, djeca koju roditelji zanemaruju ili zlorabe svoje roditeljske dužnosti, ili djeca smještena u našu ustanovu iz drugih razloga).
Detaljnije na  Klasje.hr

Prilažemo nekoliko fotografija o radovima.