LC Đakovo: Svjetski dan dijabetesa

Slika korisnika Vedran Grgas
Vedran Grgas 16 studenog, 2023 - 14:38

Petu godinu za redom Lions klub Đakovo provodi akciju povodom Svjetskog dana šećerne bolesti.

Želja nam je nizom aktivnosti ukazati na problematiku ovog kroničnog oboljenja, koje je u velikom porastu u našoj zemlji i u svijetu.

Budući je jako važno dijabetes otkriti što ranije, provodimo preventivno određivanje razine glukoze u krvi.

Kretanje je također izuzetno važno za preventivu, ali i kod oboljelih pa smo organizirali u suradnji s Lions klubom Buga i đakovačkom udrugom Slatki život akciju Šetanja po đakovačkim parkovima.

Izuzetno smo zadovoljni odazivom, jer je na preventivno određivanje razine Guk-a pristupilo 108, a u akciji hodanja je, usprkos kišnom vremenu, sudjelovalo tridesetak naših sugrađana.

Želimo se zahvaliti Ljekarnama Srce, koji su nam i ove godine ustupili svoj prostor u Ljekarni Centar, na đakovačkom korzu. Osim toga su nam donirali dva glukometra, kao i protivne materijale, koje smo na štandu ispred ljekarne dijelili zainteresiranima.

U Đakovu, 11. 11. 2023.