LC Buga - Đakovo organizirao koncert "Glazba je naša mladost"

LionsHR Adminis... 29 studenog, 2015 - 17:04

Sinoć u prepunoj dvorani Hrvatskog doma u Đakovu, u organizaciji LC Buga Đakovo, održan je humanitarni koncert "Glazba je naša radost". Djela poznatih skladatelja izvodili su sadašnji i bivši učenici glazbene škole "I.G.Kovačić", kao i njihovi gosti iz glazbene škole "Franjo Kuhač" iz Osijeka i Vukovara. U glazbenom programu nastupili su i mladi đakovčani, Davor Kelić i Matea Matić, studenti naših glazbenih akadermija. Davor je na završnoj godini glazbene akademije u Zagrebu na odsjeku orkestralnog dirigiranja i od početka studiranje je stipendist našega kluba, a Matea je student treće godine glazbene akademije u Osijeku i nedavno je nastupila na prestižnom klavirskom natjecanju u Moskvi gdje je u jakoj konkurenciji mladih glazbenika iz cijelog svijeta osvojila izvrsno drugo mjesto. Svojim nastupima njih dvoje su oduševili sve prisutne, ali isto tako nastup i ostalih mladih glazbenika, poput sestara Kladarić, Mineae  Ždinjak iz Vukovara, Lare Šimičević, Jakoba Trbare i svih ostalih izmamili su duge aplauze i ovacije publike. Koncert je zavrašila prof. Marijana Matijević, sopran, s "Ave Marijom" i "Kneginjom Čardaš" uz klavirsku pratnju Davora Kelića.

Sav prihod s ovog humanitarnog koncerta LC Buga uplatiti će za potrebe glazbene škole i mladih glazbenika Đakova.

Iva Angebrandt