LC Brođanka u ovoj Lions godini proveo niz humanitarnih akcija

LionsHR Adminis... 30 ožujka, 2016 - 23:03

LC Brođanka u ovoj Lions godini proveo niz humanitarnih akcija

Aktivnosti LC "Brođanka" , kao i svake  godine provode se iz mjeseca u mjesec, dok onu veliku i najvažniju akciju LC "Brođanka" priprema za dan 3. svibnja 2016.g. , a radi se o dobrotvornom koncert Radojke Šverko, čija će se prikupljena sredstva  donirati Udruzi multiple skleroze Slavonski Brod.

Rad cluba  započeo je  organiziranim cijelodnevnim izletom  u Našice, gdje smo imali razgledavanje crkve sv. Antuna Padovanskog i  samostana, Muzeja grada Našica, te posjet  festivalu pod nazivom "Dani slavonske šume", a što nam je omogućilo da se nakon stanke ponovo okupimo i počnemo s radom.

U nastavku ovog izvještaja  navesti ću  aktivnosti Lions cluba "Brođanka" koje su provedene 2015/2016 lions  godini:

U ovoj lions godini nastavljena je dobrotvorna akcija posjete staračkom domu 3. listopada 2014.g. kojom prilikom su štićenici Doma darivani  voćem i lijekovima , te je  organizirano predavanje naše članice Ljubice Fuštar – Preradović radi obilježavanja "Dana zdrave dojke" kako bi smo skrenuli pažnju ženama koliko je važno voditi računa o svom zdravlju i odazivati se pozivima za preventivne preglede.

Nastavili  smo s  primitkom novih članova, te samo u naš club primili  novog člana Donatu Wachtler, koja je upoznata s radom našeg club i koja je voljna služiti i pomoći drugima.

Za obilježavanje Sv. Nikole dana 6. prosinca 2015.g.  organizirali smo  dobrotvorni koncert  u Crkvi Presvetog Trojstva u Slavonskom Brodu, gdje su izvođači bili : Bojana Fuštar , bariton i Filip Fak, pratnja na klaviru,  a sve donacije su bile donirane Udruzi Slijepih i slabovidnih osoba, Slavonski Brod.

Prilikom Sv. Nikole  posjetile smo i štičenike  Doma za nezbrinutu djecu i predali im poklone  ( proizvodi potrebni za higijenu, te ukrasi za njihov novi prostor).

Potaknuli smo Osnovne škole da sudjeluju u akciji "Poster mira" na kojoj je učenica Sara Soldo 8 b OŠ "Ivan Goran Kovačić" osvojila 4. mjesto i nagradu.

Podržali smo rad studentice koju stipendira Lions club Slavonski Brod, uplatom novčanog iznosa.

Kako je ove godine naš moto "Služenje i druženje"  organizirali smo  predavanje pod nazivom "TVRĐA JUČER, DANAS I VIZIJA BUDUĆNOSTI" koje je održala naša članica Željka Perković. Istom su prisustvovali i članovi Lions Cluba Slavonski Brod.

Članica Željka Perković je svojim radom pod imenom "HARMONIJA" sudjelovala i na Foto- natječaju.

Kako pratimo sve akcije, tako smo i Glazbenu školu u Slavonskom Brodu informirali i pokušali uključiti da sudjeluju  za Lion Grand prix.

Organizirali smo održavanje  predavanja za 1.i 2. razrede Tehničke škole ( sudjelovalo 90 učenika) pod nazivom "Moderne ovisnosti", a predavači su bili Boris Janč i Senka Gabudić Jurčević. Učenici su pokazali veliko zanimanje za predavanje koje je bilo izvrsno, te je odlučeno da ćemo  isto ponovo organizirati i u drugim školama.

Kako uvijek mislimo na djecu, članca Maja Tomić donirala  je TV , Poliklinici "Cekin".

Nove aktivnosti koje su planirane do kraja ove lions godine je sada naprije sadnja cvijeća 2. travnja 2016.g. za Dan planeta zemlje, te će naša članica Jasna Đanić održati predavanje u mjesecu travnju na Svjetski dan glasa , o glasnicama i glasu. Organizirale smo i cjelodnevni izlet Vukovar- Vučedol – Ilok , kojom prilikom ćemo se družiti i naučiti nešto novo.

Kako Lions club "Brođanka" svake godine u mjesecu svibnju organizira svoju najveću akciju za predmetnu lions godinu, tako i ove godine, smo sada u organiziranju dobrotvornog koncerta Radojke Šverko sa pratećim vokalima , a koji će se održati 3. svibnja 2016.g. u Kazališno – koncertnoj dvorani "Ivane Brlić Mažuranić" Slavonski Brod. Sav prihod od ulaznica bit će doniran  Udruzi multiple skleroze Slaovnski Brod, kojoj su predmetna sredstva prijeko potrebna kako bi mogli nastaviti sa svojim radom.

Pozivam sve Lions clubove da podrže našu akciju, te svojim prisustvom uveličaju predmetni događaj.

Slavonski Brod, 30. ožujak 2016.g.

LIONS CLUB "BROĐANKA"

TAJNICA