LC Brođanka - Snaga u zajedništvu

Slika korisnika Suzana Mihelčić
Suzana Mihelčić 13 lipnja, 2021 - 18:29

U tjednu iza nas članice LC Brođanka su posjetile udrugu Regoč i  Zlatni Cekin.

Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Regoč Slavonski Brod je dobrovoljna, socijalna, nestranačka i neprofitna udruga civilnog društva osoba s intelektualnim teškoćama, njihovih roditelja, skrbnika i zakonskih zastupnika te stručnjaka i ostalih fizičkih poslovno sposobnih osoba koje imaju interes za rad Udruge. Udruga djeluje 35 godina, a preregistrirana je 1998. godine. Udruga broji 286 članova, dok svakodnevno u udrugu dolazi 40 – 45 članova. Članice su posjetile i donirale udrugu Regoč, rad koje već godinama pratimo i podržavamo. Dojmljivo je kako provode svoje programe i brinu o svojim članovima.

Zlatni cekin poliklinika je privatna neprofitna usko specijalizirana ugovorna zdravstvena ustanova za rehabilitaciju djece koja se bavi polivalentnom rehabilitacijom djece s oboljenjima neuromuskulatornog i lokomotornog sustava kao i drugim oboljenjima centralnog-živčanog sistema. Osim poliklinike u sklopu ustanove je dječji vrtić Cekin koji je i jedini inkluzivni vrtić na području Slavonije i uz djecu tipičnog razvoja ima i djecu s teškoćama u razvoju i poseban program za djecu s TUR-om verificiran od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. U dječjem vrtiću boravi preko 30 djece s različitim teškoćama u razvoju. Učenici 1.k razreda (poljoprivredni gospodarstvenik) Srednje škole Matija Antun Reljković pružili su podršku Zlatnom Cekinu uljepšavajući njihov aromatični spiralni vrt i dvorište kako bi se korisnici i osoblje ugodno osjećali. Sadnice bilja nose oznaku Zdravlje iz vrta i proizveli su ih učenici  škole, a koje je kupio Lions Club Brođanka baš za navedenu svrhu.