LC Beli Manastir i djeca s tetama, sadili ruže u dvorištu dječjeg vrtića „Cvrčak“

LionsHR Adminis... 14 travnja, 2014 - 12:20

Lions Klub Beli Manastir i djeca dječjeg vrtića „Cvrčak“ s tetama u Belom Manstiru, su danas 11.04.2014. g. posadili pet (5) ruža stablašica u dvorištu vrtića.

Ovako se LC Beli Manastir pridružio inicijativi triju guvernerica - naše Nade Arbanas, slovenske Alenke Marten i makedonske Jelice Krtolice o  sadnji ruža - pod nazivom „Put bijelih ruža“.

Bijele ruže posvuda u svijetu simbol su mira, čistoće, ljubavi i radosti, a djeca vrtićke dobi su upravo takva, nositelji su mira, čistoće, ljubavi i radosti pa je prijedlog našeg kluba ravnateljica vrtića, Ljiljana Tokić objeručke prihvatila.

Djeca vrtića su zajedno s članovima LC Beli Manastir, svojim malim ručicama i svojim alatom aktivno učestvovala u sadnji ruža, (pripremi rupa, razastiranju humusa, zalijevanju i zatrpavanju zemljom.) Lionsi i djeca su uz rad iskoristili lijepo sunčano vrijeme za zajedničko i ugodno druženje, uljepšavajući dvorište vrtića.

Donator sadnica ruža stablašica LC Beli Manastir, bio je lion Mario Milić, vlasnik Rasadnika 'Milić' iz Donjeg Miholjca, član LC Mihael iz istog mjesta, kojemu od srca zahvaljujemo.

S ravnateljicom Ljiljanom Tokić dogovorili smo i dr. akcije za koje ćete uskoro čuti.

Predsjednik LC Beli Manastir

mr. sc. Dubravko Krušarovski, dipl.ing. građ.