LC Agram organizirao predavanje Srđana Šimca - Slušanje kao najmoćnija komunikacijska vještina

Slika korisnika Vladimir Milišić
Vladimir Milišić 14 veljače, 2023 - 10:15

Lions klub Agram je obnopvio praksu predavanja domaćih i gostujućih snaga na gotovo svakom sastanku. Tako je prvo predavanje održao predsjednik kluba Srđan Šimac pod nazivom:

Slušanje kao najmoćnija komunikacijska vještina

Srđan je kao sudac, predsjednik Hrvatske udruge za medijaciju (HUM), medijator, edukator a prije svega čovjek, na zanimljiv i zabavan način predstavio zašto je slušanje u uvjetima modernog života i tehnologije postalo gotovo “zaboravljenom” vještinom. Ne slušamo dovoljno i malo tko nas pozorno sluša, iako svi žudimo za trenucima u kojima nas netko zaista čuje, sluša i razumije. Ako to toliko želimo mi, lako je zaključiti da baš jednako žele i svi naši sugovornici.

Srđan je poručio:

- Ako želimo biti važni drugima, učinimo prvo druge važnima.

- Ako želimo biti interesantni drugima, prvo se zainteresirajmo za njih.

- Ako želimo da nam se pomogne, prvo mi pomognimo drugima.

- Ako želimo da nas drugi slušaju, prvo slušajmo mi njih.

Kroz interaktivno izlaganje saznali smo kako to postići, kako unaprijediti našu vještinu slušanja i kako već samo uz pomoć nje značajno poboljšati sve naše odnose.

Pored članova kluba ovom zanimljivom predavanju su prisustvovali i dragi gosti Diana Mayer i Dražen Melčić