Koncert Terezije Kusanović "Dočarat ćemo oku nevidljivo" za slijepe i slabovidne

Slika korisnika Edo Kragić
Edo Kragić 22 listopada, 2023 - 11:17

Jutro 21.10.2023. smo proveli u druženju na koncertu Terezije Kusanović, prvakinje opere HNK Split.

Mjesto događaja je bila Kazališna kavana u HNK Split.

Događaj je pratila divna i zanosna atmosfera uz vječne melodije i prekrasan mezzosopran Terezije Kusanović uz muzičku pratnju njenih kolega na klarinetu i klaviru.

Ambijent stogodišnjeg kazališta i kavane se pokazao kao jedinstveno mjesto neposrednog kontakta s umjetnicima. Toliko opuštanje uz glazbu teško je opisati, a naši gosti slijepe i slabovidne osobe s područja grada su zasigurno osjetili cilj koju smo željeli postići "Dočarati oku nevidljivo"!

Nakon koncerta smo slušali i naše slabovidne goste koji su spontano i bez priprema izveli nekoliko pjesama.

Događaj su organizirali LC Marjan u suradnji sa LC Salona-Solin, te povjerenstva za Prevenciju nasilja i očuvanje obitelji D126 Hrvatska.

Sva sredstva od donacija prikupljena ovim donatorskim koncertom usmjerena su za nabavku pomagala članovima Županijske udruge slijepih i slabovidnih osoba Split.